CTP-BG Lefkoşa milletvekili adayları sabahki ziyaretlerini öğleden sonra da devam ettirdiler…

  CTP-BG Lefkoşa milletvekili adayları sabahki ziyaretlerini öğleden sonra da devam ettirdiler…

 
“Geri dönmek gerilemektir”
 
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa milletvekili adayları bu sabah Lefkoşa Türk belediyesi ve Kalkınma Bankası’na gerçekleştirdikleri ziyaretlerin ardından öğleden sonra da Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankasını ziyaret ettiler.
 
Maliye Bakanlığında bir süre Maliye Bakanı Ahmet Uzun ile sohbet eden adaylar daha sonra bakanlık çalışanlarına CTP-BG broşürleri dağıttılar. Ardından merkez Bankası’na da geçen adaylar, burada da broşür dağıtarak çalışanlarla sohbet ettiler, görüş alış verişinde bulundular.
 
Her iki ziyarette de çalışanların yakın ilgisi ile karşılaşan CTP-BG Lefkoşa milletvekili adayları, CTP-BG’nin inşa ettiği yeşil yolda ilerlemekle Kıbrıs Türk halkının çözüme, barışa ve kendi kendine yeten, ayakları üzerinde durabilen bir ekonomiye doğru da yol alacağını vurguladılar.
 
Geri dönüşün tüm gelişmeler ve CTP-BG ile demokrasi ve insan haklarında atılan büyük adımların da gerilemesi demek olduğunu vurgulayan CTP-BG Lefkoşa milletvekili adayları, bugün CTP-BG’yi eleştirmeyi alışkanlık haline getirenlerin, daha önceki hükümetler döneminde düşünce suçundan yargılanan kişilerin mahkeme salonlarına sığmadığını nedense pek akıllarına getirmeyi düşünmediklerini sözlerine eklediler.