Geçitkale’de yüzlerce araçlık konvoy geçidi ve yığınsal kalabalıkların yer aldığı miting büyük coşku yarattı

 Geçitkale’de yüzlerce araçlık konvoy geçidi ve yığınsal kalabalıkların yer aldığı miting büyük coşku yarattı

 
“Ergenekoncuların hesap verme günü yakın”
 
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler(CTP-BG)’nin Geçitkale mitingi kilometrelerce ifade edilebilecek uzunluktaki araç konvoyu ve miting alanına sığmayan coşkulu kalabalıkla zafere doğru koşusunu sürdürdü.
 
Mağusa’dan hareket eden ve Yeniboğaziçi’ne gelindiğinde 500 araçlık konvoy oluşturan CTP-BG ve Yeşil Yol sevdalıları, Geçitkale’ye bin aracı aşacak şekilde çığ gibi büyüyen bir konvoyla ulaştı.
 
Yoldan geçenlerin araçlarının kornalarıyla,  evlerindeki vatandaşların ise bayraklarıyla selamladığı devasa konvoyun, Geçitkale’ye ulaşmasıyla birlikte başlayan mitingde olağanüstü coşku ve enerji vardı.
Gulle: “Ergenekoncuların hesap verme günü yakın”
 
CTP-BG Gazimağusa Millletvekili ve İlçe Başkanı Ali Gulle’nin adayların tanıtımını yaptığı konuşmasında Ergenekoncuların hesap vereceği günün çok yakın olduğunu kaydederek, seçimlerde sandıklardan yeşilin zaferinin çıkacağını söyledi.
 
Meydandaki kalabalığın coşkulu sloganları ve çümbüş yerine dönen barış şarkıları arasında kürsüye gelen Başbakan Ferdi Sabit Soyer, 19 Nisan seçimlerinde 25 ve üzerindeki milletvekiliyle hedefin Yeşil Yolda barışa, çözüme,  demokrasiye ve AB’ye ilerlemek olduğunu kaydetti.
 
 
“BİR HALKIN EN BÜYÜK DEMOKRATİK HAKKI KENDİ KADERİNİ KENDİSİ BELİRLEMESİDİR”
 
Her seçim döneminde barışçı ve çözümcü insanların tehdit ve baskıya maruz kaldığını, seçim rantı olarak kamu kaynaklarının “golifa” gibi dağıtıldığına dikkat çeken Soyer,  10 binlerin kendi kaderine sahip çıkarak meydanlara aktığını ve Türkiye ile AB konusunda buluştuğunu belirtti.
 
“Bir halkın en büyük demokratik hakkı kendi kaderini kendisi belirlemesidir” diyen Soyer, Kıbrıs sorununu çözerken eşitlikle pekiştirilmesi gereken en önemli unsurun ekonomik gelişme olduğunu kaydederek, bu vizyona sahip tek parti olan CTP-BG’nin Kıbrıs Türk halkının ekonomisini dünya ile bağlayarak izolasyonların kaldırılması noktasında açılımlar yapacağını ve Kıbrıs Türk halkını Brüksel’de tek temsiliyete götüreceklerini vurguladı.
 
Soyer, UBP’nin seçim bildirgesinde yazılan “cari harcamalar enflasyon oranında artırılacak” görüşüyle bağdaşmayan işler yaptığını, pek çok kişiye iş vaadinde bulunulduğunu,  “serbest bölge” önerisinin ise haksız rekabet yaratacağını ifade ederek,  UBP’nin politikalarının yanlışlığına da dikkat çekti.