CTP-BG Kadın Kolları 4 Olağan Kurultayı gerçekleşti

 CTP-BG Kadın Kolları 4 Olağan Kurultayı gerçekleşti

 
Emel Kişi Yeniden CTP-BG Kadın Kolları Genel Başkanı
 
Cumhuriyetçi Türk partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Kadın Kolları 4.Olağan Kurultayı 29 Mayıs  Cuma akşamı Kıbrıs Türk Amme memurları Sendikası (KTAMS)  50. Yıl Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kurultay’da tek aday olan Emel Kişi yeniden Genel Başkanlığa seçildi.
 
Demokrasi şehitlerinin anısına saygı duruşunun ardından konuşan CTP-BG Kadın Kolları Genel Başkanı Emel Kişi kadınların parti içinde etkin katılımlarının olmadığına dikkat çekerek, bu eksikliğin, özellikle de genç kadın kadrolarının katılımıyla hep birlikte aşılması gerekliliğinin altını çizdi.
 
Kurultaya katılarak  CTP-BG kadın Kolları üyelerine hitap eden CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer de konuyla ilgili olarak Kişi’nin görüşlerini paylaştığını kaydederek, bunun, partinin aşması gereken bir sorunu olduğunu vurguladı.
 
Dilek ve temennilerin ardından seçimlere geçildi. Tek aday olan Emel Kişi yeniden Genel Başkanlığa seçilirken, 8 kişilik yönetim kurulu için 12 aday yarıştı. Seçim sonucunda Naciye Candan,  Dilek Ceylanlı, Cangül Garip, Sibel Sorakın, Canan Öztoprak , Gülden Akbil, Emine Naimoğluları ve Nurten Halimoğlu yeni dönemde kadın kolları merkez yönetim kurulunda yer alan üyeler oldu.