CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’yi eleştirenlere seslendi:

 CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’yi eleştirenlere seslendi:

 
“CTP-BG’nin hizmetlerini fark etmeyenler 2004 öncesine baksın”
 
 
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) İskele İlçesi milletvekili adayları dün Kuzucuk ve Ötüken köylerini ziyaret etti. Ötüken ziyaretine katılarak vatandaşlara hitap eden CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, CTP-BG’yi eleştirenlerin ve hizmetlerini fark edemeyenlerin 2004 öncesine bakmalarını söyledi.
 
Dünkü ziyaretlere CTP-BG İskele adayları, Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu, CTP-BG İskele Milletvekili Mehmet Ceylanlı, İskele İlçe Başkanı Hüseyin Mülazim, Bayram Atken, Saffet Mehmetalioğulları ve Hürrem Tulga katıldılar.
 
CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, Ötüken’de yaptığı konuşmada seçim dönemlerinde siyasi partilerin fikirlerinin tartışıldığı bir ortam olması gerektiğini, oysa diğer partilerin, özellikle UBP’nin tartışma ortamından sürekli kaçtığını söyledi.
 Ülkeyi CTP-BG’nin yakıp yıktığını iddia eden muhalefet partilerine 2004 yılından önceki duruma bakmalarını salık veren Soyer, CTP-BG’nin görevde bulunduğu süre içerisinde 340 km yüksek gerilim hattının çekildiğini, elektrik üretim santralinin kurulu gücüne 105 megavatlık ekleme yapıldığını, birçok trafonun yenilendiğini, bu işler yapılırken de 2030 yılına kadar bir bakış açısı sergilendiği vurgulandı. Soyer, “2003 yılında ülkemizde var olan 78 bin adet elektrik sayacı miktarının 158 bine çıkmış olması, ası yaşanan gelişmeleri vurgulamaktadır” dedi.
 
Sağlık konusunda 15 yeni ambulansın devreye konduğunu,1956 yılında Mağusa’da inşa edilen artık hizmet veremez durumdaki hastane yerine yepyeni bir hastanenin inşa edildiğini, içerisinin de gerekli cihazlarla donatılarak beyin ameliyatlarının yapılabildiği ortama kavuşturulduğunu anlatan Soyer, yurttaşların ülke dışında tedavileri yerine ameliyatları yapan doktorların ülkemize getirtildiğini, yeni dönemde kurulacak sistem ile tüm sağlık merkezlerinin birbirine bağlı olacağını ve her yurttaşın bir sayfasının olacağını sözlerine ekledi.
 
Gayrı safi ulusal gelirin 1,5 milyar dolardan 3,5 milyar dolara çıkartıldığını da anımsatan CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer, 1974 yılından 2003 yılına kadar uygulanan kapalı ekonomi modeli ile ülkemizin bir yerlere varılmasının olası olmadığının altını çizdi.
 
CTP-BG’nin Kıbrıs konusunda sürdürdüğü tutarlı doğru ve olumlu politikanın her alanda etkisini gösterdiğine de işaret eden Soyer, Kıbrıs Türk toplumunun artık dünya ve Avrupa tarafından anlaşıldığını söyledi.