Düzenledikleri köy gezisinde dün Karaoğlanoğlulu vatandaşlarla buluşan CTP-BG Girne milletvekili adayları vurguladı:

Düzenledikleri köy gezisinde dün Karaoğlanoğlulu vatandaşlarla buluşan CTP-BG Girne milletvekili adayları vurguladı:
 
Beş yılda her alanda reform gerçekleştirdik
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne milletvekili adayları dün Karaoğlanoğlu’ndaki halkla bir araya geldi. CTP Genel Sekreteri ve Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu, CTP Girne İlçe Başkanı, Girne Milletvekili Salih İzbul, Girne Milletvekilleri Abbas Sınay ve Gülboy Beydağlı, CTP kadın Kolları Başkanı Emel Kişi, Girne milletvkili adayları, Mehmet Dolmacı, Süleyman Aktuna ve Mehmet Malek’in yanı sıra Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Salih Usar ile CTP Karaoğlanoğlu Ocak Örgütü Başkanı Mehmet Özdoğdu’nun da katıldıkları  ziyarette CTP-BG’nin hükümetteki icraatları anlatıldı.
 
İZBUL: 5 YILDA BİRÇOK REFORM YAPTIK
 
CTP-BG Girne İlçe Başkanı ve milletvekili Salih İzbul ziyarette yaptığı konuşmada seçim döneminin gerek muhalefet gerekse iktidar partileri açısından hesap verme dönemi olduğunun altını çizdi. 2003 yılından bu yanda gerek Kıbrıs sorunu gerekse ekonomik ve sosyal konuşlardaki gelişmeleri anımsatan ve örnekler veren İzbul, “UBP, 1998’de ve 2003’te seçime giderken; Milli Geliri 2 katına çıkaracağı, tek tip sosyal güvenlik yasasını geçireceği, on beş bin istihdam yapacağı ve turizmde yatak kapasitesini yirmi bine çıkaracağı sözlerini verdi. Bunların hiçbirini yapmadı ve yapamadı. CTP-BG ise 2003’te beş bin dolar olan milli geliri, 2008’de on beş bin dolara çıkardı.
 
Turizmde yirmi bin yatağa ulaşıldı ve tek tip sosyal güvenlik yasası geçirildi ve 2008 yılı başından uygulanmaya başlandı. Hükümette olduğumuz beş yıl içerisinde her alanda reformlar gerçekleştirdik.” dedi.
 
Dünya eskiden Kıbrıslı Türklerin varlığını bile bilmezken şimdi bu adada Kıbrıslı Rumlar kadar Kıbrıslı Türklerin de hak sahibi olduğunu Avrupa Parlamentosu’nda dünyaya anlatabildiğimize işaret eden İzbul, sözlerini şöyle noktaladı: “Bu dönemde CTP-BG  yine birinci parti çıkacaktır. Bu yöndeki çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz. Sorunların anası olan Kıbrıs Sorunu açısından, geleceğimiz için, çocuklarımız için Kıbrıs Sorunun çözümünü gerçekleştirmeliyiz. CTP Kıbrıs Türk halkını Avrupa Birliğine, refaha götürecek olan yeşil yolu yapıyoruz. Demokratik refah içerisinde bir ülke yaratacağız.
 
KALYONCU
 
CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu ise konuşmasında vatandaşların ödediği her kuruş verginin önemine dikkat çekerek, “vatandaş ödediği verginin nereye harcandığını bilmelidir. Bu Demokrasinin vazgeçilmez kurallarındandır. Biz CTP milletvekilleri servet beyanı yasası yapılmadan önce de servet beyanında bulunuyorduk. Şimdi yasasını da yaptık ve UBP milletvekilleri bugüne kadar servet beyanı hiç yapmadılar,” dedi.
 
“Yola Çıktık gidiyoruz, beklemek yok, geriye dönmek yok, ilerleme var” şeklinde konuşan Kalyoncu, CTP-BG’nin hükümette odluğu dönemde gerçekleştirdiği hizmet ve reformları anımsatarak, bir hizmet partisi olan CTP-BG’nin 19 Nisan Genel seçimlerinden de yine birinci parti olarak çıkacağından en ufak şüphesi olmadığını vurguladı.