CTP-BG Lefke mitingi büyük bir coşku ve katılımla şölene dönüştü

 CTP-BG Lefke mitingi büyük bir coşku ve katılımla şölene dönüştü

 
 
“Asla durmak yok, hedefe ilerle CTP-BG”
 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler’in (CTP-BG)mitingleri büyük katılımlar ve coşkuyla birer şölen havasında devam ediyor.
CTP-BG’nin dün Lefke’de gerçekleştirdiği miting de büyük katılımı ve doruğa varan coşkusuyla muhteşem bir atmosferde geçti. Mitinge katılarak halka hitap eden CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, Ulusal Birlik Partisi’nin muhalefete mahkûm olduğunu bir kez daha vurguladı.
 
Dün gerçekleşen miting öncesinde CTP-BG milletvekili adayları CTP-BG’lilerle birlikte Lefke’ de bir yürüyüş yaptı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen yürüyüşte ‘‘Birlik, mücadele, dayanışma’’, ‘‘Yeşil yolda hep ileriye’’ sloganları atıldı.
 
Saat 18.00’de ise Güzelyurt Kutlu adalı bulvarından 600 Doğancı Kavşağı’ndan 200 ve Gemikonağı’ndan toplanarak hareket eden 200 araç konvoy CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan ferdi Sabit Soyer’in de katılımıyla, miting meydanına girmeden önce Lefke’de bir tur attı.  Konvoydaki coşkulu kalabalık daha sonra miting meydanında toplanan halkla buluştu.
 
Güzelyurt İlçe Başkanı Niyazi Düzgün’ün kısa konuşması ve adayları tanıtmasının ardından CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan ferdi Sabit Soyer, sloganlar ve coşkulu tezahüratlar arasında kürsüye çıkarak halka hitap etti.
CTP-BG’nin 19 Nisan’da seçimlerden büyük bir zaferle çıkacağını yineleyen CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, Kıbrıs Türk halkının korkutarak, tehdit ederek yönetme anlayışına prim vermediğini kaydederek, “Eroğlu’nu, 19 Nisan’da elde edeceği ana muhalefet liderliği için şimdiden kutlarım”  dedi.
 
CTP-BG’nin yeşil yolunun Kıbrıs Türk halkını Kıbrıslı Rumlarla, Avrupa’yla eşit söz sahibi olan bir çözüme taşımak olduğuna vurgu yapan Soyer, bu hedefe ulaşana kadar asla durmayacaklarını sözlerine ekledi.