Osman Bican: Güzelyurt’ta ‘ben yaparım olur’ zihniyeti bitecek, halk yönetime geliyor!

CTP Güzelyurt Belediye Başkan adayı Osman Bican ve Belediye Meclis Üyesi adayları seçmenleri tek tek dolaşarak destek almaya devam ediyor. Dün sırası ile Güzelyurt Meslek Lisesi, Tarım Dairesi, Portakal Çiçeği Okul Öncesi Eğitim Merkezi, Telekomünikasyon Dairesi, Meslek Lisesi Kadın Kursu Sergisi, Limasol Türk Koop Bankası, Öğretmenler Bankası, Güzelyurt çarşı esnafı ile Gayretköy ve Serhatköy’ü ziyaret eden Osman Bican ve ekibi gittiği her yerde yoğun ilgi ile karşılaştı. Yurttaşlarla sohbet eden Bican ve ekibi, sorunlarını dinledi ve Güzelyurt Belediye Başkanı seçildiğinde neler yapma hedefinde olduğunu anlattı.

TEK BİR MÜNHAL AÇILMADI, İSTİHDAMLAR PARTİZANCA
Şimdiki Başkanın 20 yıldır bu koltukta oturduğunu, kendisini Belediyenin sahibi gibi gördüğünü, “Ben yaparım olur” anlayışı ile hareket ettiğini ifade eden Bican, 20 yılda Belediye çalışanlarının dörtte üçünün yenilendiğini, ancak tek bir defa bile münhal açılıp personel istihdam edilmediğini, bütün istihdamların partizanca ve Başkanın kararına göre yapıldığını söyledi. Bican, “Güzelyurt’ta ‘ben yaparım olur’ zihniyeti bitecek, halk yönetime geliyor” dedi. Devralacağı Belediye Başkanlığı döneminde demokratik ve şeffaf davranacağını, her icraatını hukuka uygun şekilde yapacağını ifade eden Güzelyurt Belediye Başkan adayı Osman Bican tüm hizmetlerin yurttaşlara ayırım gözetmeden verileceğini söyledi.

BELEDİYEDE HESAPLAR SIR GİBİ SAKLANIYOR
Belediye hesaplarının sır gibi saklandığını, Belediye Meclis üyelerinin bilgisine dahi getirilmediğini, oldukça keyfi harcamalar yapıldığını, yapılan harcamaların yasadışı ve usulsüz olduğunu, tüm bunların sayıştay raporlarında da görüldüğünü belirten Bican, artık halkımızdan hiçbir şey gizlenmeyeceğini ve Güzelyurt Belediyesi’nde temiz bir sayfa açacaklarını ifade etti. Gayretköy ve Serhatköy’ün Belediye tarafından çok ihmal edildiğini, köy çocukları ve gençlerinin adeta unutulduğunu, yurttaşların kendi kaderi ile baş başa bırakıldığını ifade eden Osman Bican, köyler ile ilgili projelerini köy muhtarı ve azaları ile tüm köylülerle istişare ederek katılımcı bir anlayışla gerçekleştireceğini söyledi. Yurttaşlar Osman Bican’dan temiz, sağlıklı, yaşanabilir, bakımlı bir Güzelyurt beklediklerini ifade etti.