Oktay Kayalp okullara hizmet için daha fazla yetki istedi

Gazimağusa Belediye Başkanı ve CTP-BG Gazimağusa Belediye Başkan Adayı Oktay Kayalp ve belediye meclis üyesi adayları, yerel seçimler kapsamında sürdürdüğü ziyaretlerine bugün Çanakkale Ortaokulu, Alasya İlkokulu ve küçük sanayi bölgesindeki işyerlerini gezerek devam etti.

Ziyaretlerde konuşan Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, kentte su altyapısının yüzde 100 tamamlandığını, kentin yarısına kanalizasyon altyapısı sunulduğunu, Maraş bölgesi için de kanalizasyonun proje çalışmalarının başladığını belirterek hedeflerinin kentin altyapısını bütünüyle tamamlamak olduğunu söyledi. Kayalp, altyapı alanında büyük işler yaptıklarını, bundan sonra kentin yeşillendirmesine ağırlık vereceğini söyledi.

EMLAK VERGİSİNİN YÜZDE 15’İ OKULLARA GİDİYOR
Gazimağusa Belediye Başkanı ve CTP-BG Gazimağusa Belediye Başkan Adayı Oktay Kayalp, Emlak vergilerinin yüzde 15’lik diliminin okullar için kullanılmasının kendisinin önerisi olduğunu ifade ederek, yüzde 15’lik kaynakla belediyenin okullara tesis yaptığını ancak bu kaynağın hangi okula kullanılacağının Eğitim Bakanlığı’nın kontrolünde olduğunu, okullara yapılacak işleri bakanlığın planlaması gerektiğini söyledi. Okulların bakım ve idamesi ve öğrencilere gerektiği gibi hijyenik koşullarda eğitim verilmesi için görev bilinciyle hareket ettiklerini ve okullarda tamirat işleri, ilaçlama ve temizlik işleri yaptıklarını ifade eden Kayalp, bu konuda büyük çaplı işlerin planlaması ve yapılması için Gazimağusa Belediyesi’ne daha fazla yetki verilmesi gerektiğini söyledi.