CTP-BG Genel Sekreteri Kalyoncu, UBP’nin bir ay önce yaptırdığı anketteki çarpıtılmış, uyduruk rakamların yeniden pişirilerek halkı önüne sürüldüğünü, ancak kimsenin bu manipülasyona inanmadığını vurguladı.

CTP-BG Genel Sekreteri Kalyoncu, UBP’nin bir ay önce yaptırdığı anketteki çarpıtılmış, uyduruk rakamların yeniden pişirilerek halkı önüne sürüldüğünü, ancak kimsenin bu manipülasyona inanmadığını vurguladı. Kalyoncu, “Birincide denediler, inandıramadılar. İkincide tam çuvalladılar. Esas cevabı ise 19 Nisan’da alacaklar” dedi…

Kalyoncu, doğal bölge barajı yüzde 16 civarında olan Güzelyurt’ta yüzde 6 oy alan bir partinin milletvekili çıkaracağını iddia eden bir anketin ‘bilimsellikle’ alakası olamayacağını kaydetti. Kalyoncu, anketin arkasındakilere çağrı yaparak, “Perşembe akşamı Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak CTP-BG Yeşil Yol Şöleni’ni izlesinler” tavsiyesinde bulundu…

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, bir süredir etrafa yayılmaya çalışılan uydurma anketlerle halkın bir yere doğru yönlendirilmeye çalışıldığını, ancak kimsenin buna inanmadığını bildirdi.
Bir gazetede bugün yayımlanan anket sonuçlarında ciddi matematik ve mantık hataları bulunduğuna işaret eden Kalyoncu, “Rakamların hayal ürünü olduğu bu hatalardan bellidir. Niyet seçmeni bir hedefe doğru yönlendirmektir ve bunun nedeni de bilinmektedir” dedi.
Aynı anketin yaklaşık bir ay önce, aynı şirket tarafından Ulusal Birlik Partisi (UBP) adına yaptırıldığını ve bunun bazı gazetelerde yayımlandığını anımsatan Ömer Kalyoncu şunları kaydetti:
“Anket UBP’nindir ve bu yayınların ardında da UBP vardır. Bir ay önce de aynı rakamları ortaya attılar. Tabii kimse inanmadı. Çünkü rakamlar uydurmaydı. İnandırıcı olamadıkları için bu sefer aynı plağı başka bir yerde çalmayı denediler. Bunun için de çok satan bir gazeteyle pazarlık yaptılar. Ama bu kez daha da zor durumda kaldılar. Bölgesel doğal barajın yüzde 16 civarında olduğu Güzelyurt’ta yüzde 6 oy alan partinin milletvekili çıkaracağını yazdılar. Aynı hatayı Mağusa için de yaptılar. Kaş yapayım derken göz çıkardılar.”
Anketle ilgili bilgiler incelendiğinde rakamların ‘ellendiğinin’ ortada olduğunu vurgulayan CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, Kıbrıs Türk halkının bu tür manipülasyonlara alışık olduğunu ve prim vermediğini kaydetti.
“Hedef CTP-BG’nin halkla birlikte çıktığı yolu tıkamaktır, ama biz bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz” diyen Kalyoncu, bu tür uydurma işlere tevessül edenlere en güzel yanıtın 19 Nisan’da sandıkta verileceğini bildirdi. Kalyoncu, çözüm ve Avrupa Birliği (AB) vizyonuna sahip, demokratikleşme ve çağdaşlaşma ile sosyal, ekonomik ilerleme momentini CTP-BG ile paylaşan Kıbrıslı Türklerin “Geri Dönme! İlerle” mesajının ne anlama geldiğini
“YEŞİL ŞÖLEN”E DAVET
CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, CTP-BG’nin böylesi manipülatif ve provokatif işlerle uğraşmak yerine toplumsal ilerleme adına en iyisini yapmak için enerji harcamayı tercih ettiğini ve bütün kadrolarıyla seçimlere dönük hazırlıkları sürdürdüğünü belirtti.
Kalyoncu, 5 Mart Perşembe akşamı Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda 50 milletvekili adayının da tanıtılacağı “Yeşil Yol Şöleni”nde CTP-BG’ye gönül verenlerin bu tür anketlere güzel bir yanıt vermeye hazırlandığını da belirterek herkesi şölene katılmaya çağırdı.
Perşembe akşamı saat 19.00’da başlayacak “Yeşil Yol Şöleni”nde ülkemizin tanınmış müzik grubu SOS ile Türkiye’den Drum Mobil Perküsyon Grubu da sahne alacak. Bir süre önce yayımlanan CTP Albümü satışının da yapılacağı şölende ayrıca çocuklara sürpriz hediyeler dağıtılacak.
Genel Başkan, Başbakan Ferdi Sabit Soyer’in çok önemli mesajlar vereceği şölende CTP-BG’nin bütün milletvekili adayları tanıtılacak.