CTP-BG Mağusa Milletvekili adaylarının Alaniçi ziyaretinde Başbakan Ferdi Sabit Soyer, Kıbrıs Türk halkının ekmeğin silah yapılıp insanların başına dayandığı ortamdan özgür yeşil yola…

 CTP-BG Mağusa Milletvekili adaylarının Alaniçi ziyaretinde Başbakan Ferdi Sabit Soyer, Kıbrıs Türk halkının ekmeğin silah yapılıp insanların başına dayandığı ortamdan özgür yeşil yola ulaştığını vurguladı…

 
Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Mağusa milletvekilleri dün akşam (9 Mart Pazartesi) Alaniçi köyünü ziyaret etti. CTP-BG Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer ile birlikte halen görevde bulunan milletvekilleri ve yeni adayların tümünün katıldığı köy ziyaretinde CTP-BG sözcülerine büyük ilgi gösteren köy halkı CTP-BG ekibini köy merkezindeki lokalde çiçekler ve alkışlarla karşıladı.
 
CTP-BG adaylarının Alaniçililerle kucaklaştığı toplantıda konuşan CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Ferdi Sabit Soyer, verilen mücadeleler sonucunda baskı ve zulümlerin gökyüzüne çıktığı,  ekmeğin silah yapılarak insanların başına dayandığı dönemlerden,  mutluluğun paylaşıldığı özgür yeşil yolda yürür duruma gelindiğini vurguladı.
 
CTP-BG’ye gönül verenlerin göbeğinin insan sevgisiyle kesildiğini bir kez daha Alaniçi’ndeki konuşmasında da tekrarlayan Soyer, CTP-BG’nin her zaman ileriyi ve gelişimi hedefleyen bir parti olduğunu kaydetti. Soyer hedefleri, “çözüme AB’ye ulaşılmak, kamu kaynaklarının doğru kullanımı çocukların yarınından ödünç almadan tüm insanlara iş ve aş sunacak ekonomik büyüme” olarak sıraladı.
 
2003 yılına kadar ülkede en değerli bölgelerin Gönyeli ve Mağusa’daki belirli alanlar olduğunu, ancak referandumun ardından Esentepe, kuzey sahil şeridi, İskele ve Mesarya’daki toprakların da değerinin arttığına işaret eden Soyer, kuzey sahil şeridini mesaryaya bağlayan yolların yapılmasının da bu bölgelerdeki değer artışında etkili olduğunu belirtti.
UBP’nin geri gelmesini, çözümsüzlük ve gelişmelerin geriye gitmesi anlamında gelediğine dikkat çeken Soyer, UBP zihniyetinin geçmişte siyasi görüşünden dolayı insanları karaladığını, fişlediğini ve yaşam hakkı tanımadığını anımsattı.
 
UBP kurultayı öncesinde Güneş Gazetesi’nde Eroğlu için “Miadı doldu” başlıklı manşetlerle haberler yapıldığını hatırlatan Soyer, seçimlerden sonra bu sözün gerçek olacağını, Kıbrıs Türk halkının miadı dolana değil, yarınları sağlam temeller üzerinde kuranlara oy vereceğini söyledi.
 
CTP-BG’nin sürdürdüğü çözüm siyasetinin etkisiyle Gayri Safi Milli Hasıla’nın 1.5 katı büyüyerek 3.5 milyar düzeyine ulaştığını, ekonomik zorluklara karşın 2001 yılındaki gibi bankaların battığı bir krizin yaşanmadığını kaydetti.
 
Soyer, 2008’de ciddi bir kuraklık yaşandığını, bunu göğüsleyebilmek ve hayvancının sıkıntısını asgariye indirmek için kaba yem ithal ettiklerini, CTP-BG’nin öngörüsü ve kaynak ayrırmasıyla sıkıntının yaşanmadığını ifade etti.
 
Halkın önüne çıkmadığı Derviş Eroğlu’nu saklambaç oynamakla ve konuları tartışmaktan kaçmakla eleştiren Feri Sabit Soyer, konuları tartışmaktan kaçarak siyaset yapılamayacağını, Eroğlu’nun akıl hocalarından aldığı “kamuoyu önünde tartışma yoksa pot kırar ve insanlara eskiyi hatırlatırsın” tavsiyelerine uyduğunu sözlerine ekledi.