Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) İskele İlçesi Milletvekili adayları dün akşam (23 Şubat Pazartesi gün) kalabalık bir ekiple Taşlıca köyünü ziyaret etti.

CTP-BG Taşlıca Köyünü ziyaret etti

“CTP-BG ile daha ileriye”

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) İskele İlçesi Milletvekili adayları dün akşam (23 Şubat Pazartesi gün) kalabalık bir ekiple Taşlıca köyünü ziyaret etti. Ziyarette CTP-BG İskele Milletvekili Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu, CTP İskele İlçesi İlçe Başkanı ve milletvekili adayı Hüseyin Mülazim, Milletvekili Mehmet Ceylanlı ve milletvekili adayları Bayram Alten, Saffet Mehmetalioğulları Taşlıca köyü sakinleriyle buluştu.

Milletvekili adaylarının bölge halkına tanıtılmasından sonra ilk sözü Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu aldı. CTP- BG’nin Kıbrıs sorunuyla ilgili görüşlerini ve çözüm ile AB yolunda sağlanan ilerlemeleri ortaya koyan Sennaroğlu, Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik gelinen bu aşamadan sonra Kıbrıs Türk halkının ‘çözümsüzlük çözümdür’ politikalarına prim vermeyeceğine olan inancını dile getirdi.

Gecede konuşma yapan Milletvekili Mehmet Ceylanlı ise CTP-BG ‘nin özellikle demokrasi konusunda önemli ilerleme sağladığını, bunu 2004 öncesi dönemle kıyaslayarak, CTP-BG hükümetleri döneminde kimsenin parti rozetine bakılmadığını, kimsenin düşüncelerinden dolayı sorgulamaya alınmadığını ve herkesin düşüncelerini özgürce ifade edebildiğini anlattı.

Sorulan sorulara yanıt vermek amacıyla yeniden söz alan Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu, CTP-BG ‘nin politikalarının merkezinde insan bulunduğunu ve insan sağlığının her şeyin üstünde yer aldığını ifade etti. Sennaroğlu, insan gıdalarının tümünün Avrupa Birliği standartlarında üretilmesi için birçok çalışma yapıldığını ve birçok yasa tasarısı hazırlandığını ifade etti.

İskele İlçe Başkanı ve CTP-BG İskele bölgesi milletvekili adayı Hüseyin Mülazim ise CTP-BG döneminde verilen hizmetleri anımsattı. CTP-BG’nin yaptıklarını çok uzun anlatmaya gerek olmadığını kaydeden Mülazim, 30 yılda UBP tarafından yapılan icraatların toplamından iki kat daha fazla hizmetin CTP-BG tarafından yapıldığını sözlerine ekledi. Mülazim, 19 Nisan’daki seçimlerden daha da güçlü bir şekilde çıkacak olan CTP-BG’nin hizmetlerini ileriye götüreceğini vurguladı.