Siber: Toplumsal haklarımızın peşine düşeceğiz!

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, Kıbrıs Türk halkının toplumsal haklarının peşine düşeceklerini söyledi. KKTC Cumhurbaşkanı’nın toplum lideri statüsünü kullanarak birçok kapıyı açabileceğine vurgu yapan Siber, bu statüyle Kıbrıs Türk halkının sesini dünyaya duyuracağını belirtti. CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber dün Hemşireler ve Ebeler Sendikası ile Umut Derneği’ni ziyaret ederek cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili bilgi verdi.

KAYNAK İSTEMEYEN SORUNLAR HEMEN ÇÖZÜLMELİ
Hemşireler ve Ebeler Sendikası yetkilileriyle görüşen CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, ülkede birçok sorun bulunduğuna değindi. Siber, buna rağmen maddi kaynak istemeden çözülebilecek sorunlar olduğunu ve bu sorunlara yoğunlaşmaları halinde işlerinin daha da kolaylaşacağını ifade etti. Bugüne kadar iç sorunlarla ilgilenen bir cumhurbaşkanının olmadığını dile getiren Siber, bir ilki gerçekleştireceklerini ve iç sorunlara da yoğunlaşan bir cumhurbaşkanı olacağını kaydetti. Pasif liderliğin artık miadının dolduğunun altını çizen Siber, genç kadrolarla çalışan ve sivil toplum örgütlerini de içlerine alarak toplumsal konularda masalar kuracaklarını söyledi.

TEMİZ, ŞEFFAF VE ADİL OLACAĞIZ
Umut Derneği’ni de ziyaret eden CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, temiz, şeffaf ve adil bir liderliğin geleceğini vurguladı. Cumhurbaşkanlığı makamının icraat makamı olmadığı yönünde eleştiriler aldığını dile getiren Siber, Meclis Başkanlığı’nın da icraat makamı olmamasına rağmen şu an altı tane proje yürüttüklerini anlattı. Proje yapılması halinde kaynağının da bulunmasının kolay olduğunu ifade eden Siber, “İş yapmak isterseniz mutlaka engelleri kaldırırsınız” diye konuştu.