Lefkoşalı kadınlardan çocuklara anlamlı yardım

Cumhuriyetçi Türk Partisi Kadın Örgütü Lefkoşa İlçesi, geçtiğimiz haftalarda düzenlediği tiyatro gösterisinden elde ettiği geliri Sosyal Riskleri Önleme Vakfı’na (SORÖV) bağışladı.

Kadın Örgütü Lefkoşa İlçe Başkanı Nurten Halimoğlu, tiyatro gösterisinden elde ettikleri geliri, SORÖV Başkanı Hatice Düzgün’e teslim etti. Ziyarette konuşma yapan Kadın Örgütü Lefkoşa İlçe Başkanı Nurten Halimoğlu, CTP olarak Sosyal Riskleri Önleme Vakfı’nı yakından takip ettiklerini, yaptıkları faaliyetleri ve uğraştıkları konuları çok iyi bildiklerini söyledi. SORÖV’e yardım amaçlı bir tiyatro gösterisi düzenlediklerini anımsatan Halimoğlu, bu tiyatrodan elde edilen bin 535 TL’lik geliri, vakfa bağışladıklarını ifade etti. Halimoğlu, geçmişte olduğu gibi gelecekte de CTP Kadın Örgütü olarak SORÖV’e yardımlarının süreceğini vurguladı.

DÜZGÜN: HEP YANIMIZDA OLDUNUZ
Sosyal Riskleri Önleme Vakfı Başkanı Hatice Düzgün de CTP Kadın Örgütü’ne yardımlarından ötürü teşekkür etti. Yapılan yardımın ilk olmadığını dile getiren Düzgün, SORÖV’ün 2008 yılında kurulduğunu ve kurulduğu günden bu yana CTP Kadın Örgütü’nün hep yanlarında olduğunu vurguladı. Kadın Örgütü Lefkoşa İlçesi tarafından bir tiyatro gösterisi düzenlendiğini belirten Düzgün, çok güzel ve anlamlı bir etkinlik olduğunu, bunun yanı sıra elde edilen gelirin de SORÖV’e bağışlanmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Düzgün, yapılan bağışın SORÖV’e bağlı ‘El Ele Kreşi’ndeki 25 çocuğun gelişimi için değerlendirileceğini sözlerine ekledi.