İncirli: Kadın ve çocuklarımıza şiddet ve korkudan arınmış bir yaşam borcumuz var!

CTP Kadın Örgütü ve CTP Alayköy Ocak Örgütü kadına şiddet ve çocuk istismarına karşı farkındalık yaratmak için Alayköy Belediyesi, Alayköy Kültür ve Sanat Derneği, Alayköy Folklor Derneği ve Alayköy Spor Kulübü’nün destekleri ile Alayköy Uçurtma Şenliği gerçekleştirdi. Etkinlikte konuşan CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı Sıla Usar İncirli şiddetin bütün dünyada, insan yaşamının her alanında evde, işte, okulda, sokakta görülebilen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirtti. “Şiddetin en yaygın biçimlerinden biri erkeğin kadına ve çocuğa karşı uyguladığı şiddettir” diyen İncirli, bütün coğrafyalarda görülebilse de eşitsizlik durumu olan, antidemokratik, sosyal politikaları zayıf olan ülkelerde çok daha yaygın olduğunu vurguladı.

KADIN CİNAYETLERİNİ ÖNLEMEDE DEVLET YETERSİZ
Aslında bildiklerimizin buzdağının sadece görünen kısmı olduğunu ifade eden İncirli, bu ülkede şiddet gören her çocuğun, her kadının acısını içimizde duymamız gerektiğini belirtti. “Eşi tarafından şiddete uğrayan kadınların, kendilerini en çok koruması gerekenler tarafından istismar ve ihmal edilen çocukların, bakıcıları tarafından kötü muamele gören yaşlıların, engellilerin, akranları tarafından zorbalığa maruz kalan gençlerin, tümünün acılarını içimizde duymalı ve şiddete karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz” diyen İncirli, kadın cinayetlerini önleme noktasında devletin yetersizliğinin söz konusu olduğunu kaydetti.

KADINLAR VE ÇOCUKLAR İÇİN BİZ VARIZ!
Şiddet oluşmadan ve oluştuktan sonra devletin yapması gerekenler olduğunu vurgulayan CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı Sıla Usar İncirli sözlerini şöyle tamamladı:
“Güçlü sosyal politikalar ve yasal düzenlemelerle kadınlarımızı, çocuklarımızı şiddetten koruyabiliriz. Güvenli, şiddetten arınmış bir sosyal yaşam kendiliğinden oluşmaz. Güvenli ve şiddetten arınmış bir ülke, toplum, birey için mücadele etmek zorundayız. CTP Kadın Örgütü olarak bu mücadelede her zaman yanınızdayız, yanınızda olmaya devam edeceğiz. Kadınlar ve çocuklar için biz varız! Çünkü biliyoruz ve inanıyoruz ki kadınlarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize, yaşlılarımıza ve engellilerimize şiddet ve korkudan arınmış bir yaşam borcumuz var. Haydi çocuklar, uçurtmalarınızı uçurun, özgürlüğe, barışa, sevgiye…”