CTP Gençlik’ten çağrı: Gün birlik, mücadele, dayanışma günüdür!

CTP Gençlik Örgütü cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Mustafa Akıncı’nın desteklenmesi için halkımıza ve özellikle gençlere çağrıda bulundu. Yapılan açıklamada, “Federal çözümü baltalamak isteyen faşizan hareketleri ve söylemleri tarihe gömmek için Pazar günü sandığa gidiyoruz. Gün birlik, mücadele, dayanışma günüdür” denildi.

Açıklama şöyle:
CTP Gençlik Örgütü olarak 22 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz Genişletilmiş Gençlik Meclisi toplantısında cumhurbaşkanlığı seçim sürecini, neden sonuç ilişkileri ekseninde değerlendirmiş bulunmaktayız. Adamızın kuzeyinde gerçekleştirilen seçiminin birinci turu ülkemize yakışan demokratik bir ortamda gerçekleşmiş ancak partimizin aldığı oy oranı, CTP Gençlik Örgütümüzün hedeflediği ve murat ettiği sonuca ulaşamamıştır.

İlk turda seçim sonuçları ne olursa olsun CTP Parti Meclisi, 45 yıllık CTP geleneğine, sosyalist ideolojisine bağlı kalarak ve Birleşik Kıbrıs’a ve Federal çözüme olan özlemi nedeniyle cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Mustafa Akıncı’yı destekleme kararı almıştır. Bizler Genç CTPliler olarak, parti meclisimizin almış olduğu bu kararı destekliyor, çözüm ve barış yanlısı Mustafa Akıncı’nın ikinci turda cumhurbaşkanı olması için bütün enerjimizle çalışıyoruz.

Federal çözümü baltalamak isteyen faşizan hareketleri ve söylemleri tarihe gömmek için tüm halkımıza, sempatizanlarımıza ve özellikle genç üyelerimize 26 Nisan pazar günü sandıklara gitmeleri çağrısını yapmaktayız. Gün, birlik mücadele ve dayanışma günüdür.

CTP Gençlik Örgütü