CTP-BG Lefkoşa Belediyesi Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, GKK Emekli Astsubaylar Derneği’ne yaptığı ziyarette Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)’nin özel bir şirkete borçlandırılması nedeniyle devlet katkı payının tamamına yakınının 2014 Haziran’a kadar bu şirkete, bir kısmının da özel bankalara yatırılacağını söyledi.

Fellahoğlu, “Biz göreve gelirken bu katkıdan mahrum kalacağımızı biliyoruz ancak CTP-BG’nin yönetimindeki 8 belediye gerek bilgi birikimi gerekse araç-gereç donanımıyla yanımıza olacak” dedi.

ÖMÜRLÜ: KADRİ ABİ LEFKOŞA’YI BATAKLIKTAN KURTARACAK

Ziyarette konuşan GKK Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Esen Ömürlü, “Bu seçime soyunmak her babayiğidin harcı değil” diyerek başladığı konuşmasında Fellahoğlu’nun Lefkoşa’yı halka yakışır bir başkente çevireceğine inancının tam olduğu söyledi. Ömürlü sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kadri abimizi biz çoktan biliriz. İnşallah o bataklığın içinden bu güzel Lefkoşa’yı Lefkoşa halkına yakışır bir başkente çevirir. Tabii Lefkoşa’ya bağlı olan köyleri de unutmaması temennimizdir. Onlara da en iyi şekilde hizmet gitmesi bizlerin en büyük ricasıdır. Kadri abi, bu yola çıktığın için seni şahsım ve derneğim adına canı gönülden kutluyorum. Kolay bir iş üstlenmedin bu görevde sana başarılar dilerim.”

FELLAHOĞLU: LTB TÜRK VARLIĞININ SİMGESİDİR

CTP-BG Lefkoşa Belediyesi Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ise emekli astsubayların iyi dilekleri için teşekkür ederek, Lefkoşa’yı yeniden aydınlığa kavuşturmak için yola çıktığını söyledi. Uluslararası platformda tanınmışlığı olan ve içerisinde Türk kelimesinin geçtiği tek belediyenin Lefkoşa Türk Belediyesi olduğunu kaydeden Fellahoğlu, “Bu Kıbrıs Türk halkının Kıbrıs topraklarında varlığının simgesidir. Kıbrıs Türk halkının siyasi eşitliğinin simgesidir. LTB bizi dünyaya açan güçlü bir penceredir” dedi.

“DEVLET KATKISI BORÇLARA GİDECEK”

Çok zor bir görev için aday olduğunu ve kazanması halinde LTB’yi çok zor bir konumda devralacağını bildiğini belirten Fellahoğlu, bu süreçte CTP-BG’nin yönetiminde olan 8 belediyenin de yanlarında olacağını söyledi. 8 belediyenin araç-gereç donanımı ve bilgi birikimi ile çok çalışarak 14 ayı 28 ay yapacağını kaydeden Fellahoğlu, “Lefkoşa o kadar kötü durumdadır ki bu işi tek başımıza yapmamız mümkün değil. Doğru ve açık konuşmalıyız. Samimi olmalıyız. Bugün LTB’nin devlet katkısının tümüne yakın kısmı, 2014 Haziran’a kadar özel bir kuruluşa borçlandırıldığı için oraya yatacak, bir kısmı da özel bankalara yatacak. Biz göreve gelirken bu katkıdan mahrum kalacağımızı biliyoruz. Bunu bilerek göreve geleceğiz. Güven ortamı ortadan kalktığı için, insanlar hizmet alamadığı için çalışan arkadaşlar maaş almadığı için gerekli motivasyon yoktur. Yeterli hizmet götürülemiyor, vatandaşlar da hizmet alamadığı için tahsilat yapılamıyor. Böyle bir kısır döngü var. Bunları ortadan kaldıracağız. Biz bunu başaracağız” dedi.

 

YORGANCIOĞLU: BU İŞİN ALTINDAN KALKACAĞIZ

Ziyarete katılan CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ise Lefkoşa’yı elbirliği ile bu hale getirenlerin halk tarafından görüldüğünü belirtti. Yorgancıoğlu, “Amacımız Lefkoşa halkına iyi hizmet götürmektir. Kadri arkadaşımızın inançlı tavrı hem partimizin hem Lefkoşalıların katkılarıyla bu işin altından kalkılacaktır” dedi.