Özgürgün’e kınama cezası verilmeli!

CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı Sibel Sorakın, dünkü Meclis oturumunda gerçekleşen olayla ilgili açıklama yaptı. UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ü Kırbıs Türk halkından, Meclis Divan Başkanlığı’ndan ve milletvekili Doğuş Derya’dan özür dilemeye davet eden Sorakın, Meclis İç Tüzüğü’nün çalıştırılıp Özgürgün’e kınama cezası verilmesini talep etti.

Açıklama şöyle:

Meclis’in dünkü oturumunda UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ün, CTP milletvekili Doğuş Derya’ya yaptığı saldırı Meclis TV’nin yayınından da izlediğimiz gibi Meclis’teki şiddeti bir kez daha gözler önüne sermiştir. Ana muhalefet partisinin başkanı olan Özgürgün, muhalefet yapmaktan ne anladığını bir kez daha bizlere ispatlamıştır.
Halkın kendisini temsil etmesi için seçip Meclis’e gönderdiği vekillerin topluma örnek olması beklenirken daha önce de karşılaştığımız bu çağdışı tavırlarla Meclis’in seviyesinin düşürülmesine artık bir son verilmelidir. Kadına şiddetin önüne geçmesini beklediğimiz Meclis’imizden bu gibi kötü örnekler artık temizlenmelidir.
Milletin temsilcisi olan vekillerin bu çağdışı tavırları karşısında Meclis İç Tüzüğü’nün çalıştırılmasını, tüzükte de yer aldığı şekliyle bu kişinin kınama cezası almasını ve Sayın Özgürgün’ün hem bu ülkenin kadınlarından hem Meclis Divan Başkanlığı’ndan hem de Sayın Doğuş Derya’dan özür dilemesini talep ediyoruz.

Sibel Sorakın
CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı