Çözümsüzlüğün  içine doğan bugünün çocukları gelecekte barış içinde yaşasın diye…

CTP Genel Sekreteri Kutlay Erk, 23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı nedeniyle açıklama yaptı. Erk, “Çözümsüzlüğün içine doğan bugünün çocukları gelecekte barış içinde yaşasın diye yürüttüğümüz mücadele gençlerimizin omuzlarında yükselerek devam edecek” diyerek genç yol arkadaşlarının bayramını kutladı.

Açıklama şöyle:

Çözümsüzlüğün içine doğan bugünün çocukları gelecekte barış içinde yaşasın diye yürüttüğümüz mücadele gençlerimizin omuzlarında yükselerek devam edecek. Adanın bölünmesinin üzerinden geçen 50 yılda yeniden birleşme yolunda verdiğimiz çaba, çocuklarımızın şehirlerini tellerle bölenlere inat hiç yılmadan sürecek.

Dünya çocuklarının kardeşçe yaşaması için, çocuk haklarına saygı için, çocukların istismarını önlemek için bizler CTP olarak çağı yakalayan yasaları çıkarmak, sosyal hayatı düzenlemek ve yüksek medeniyetler seviyesine ulaşmak için çocuklarımızla el ele geleceğe güvenle bakarak yürüyoruz.

Dünya çocuklarının her gününü bayrama çevirmek için verdiğimiz uğraş iğneyle kuyu kazmak bile olsa Kıbrıslı Türklerin mücadeleci ruhu, hoşgörü kültürü, insan sevgisi ve barış özlemi dünyaya örnek olmaya devam edecek.
Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Dünya Çocuk Bayramı’nı kutlar, genç yol arkadaşlarımıza barış dolu yarınlar dileriz.

Kutlay Erk
CTP Genel Sekreteri