Karavezirler süt ürünleri üreticilerini ziyaret etti

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Değirmenlik Belediye Başkan adayı Ali Karavezirler ve belediye meclis üyesi adayları, süt ürünleri üreticilerini ziyaret etti. Meriç Süt Ürünleri, Beyköy Süt Ürünleri ve Gülgün Süt Ürünleri’ne ziyarette bulunan Karavezirler, üreticilerin sorunlarını yerinde dinleyip, geleceği dair plan ve projelerini paylaştı.

ÜRETİCİLERİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ
İlk olarak Beyköy Süt Ürünleri’ni ziyaret eden Karavezirler ve belediye meclis üyesi adayları, firma direktörü Mehmet Özkoç ile görüştü. Karavezirler ve belediye meclis üyesi adaylarına başarılar dileyen Özkoç, bölgede hayvancılık kapasitesinin artması gerektiğini dile getirdi. Karavezirler ise göreve geldikleri takdirde, merkezi hükümet ile iş birliği yaparak bölgedeki hayvancı ve süt üreticilerinin sorunlarını hep birlikte çözeceklerini aktardı.

PEYNİR ALTI SULARINDA GERİ DÖNÜŞÜM SAĞLANACAK
İkinci ziyaretini Gülgün Süt Ürünleri’ne gerçekleştiren Karavezirler ve belediye meclis üyesi adayları, burada firma direktörü Yunus Betmezoğlu ile görüştü. Gerçekleştirilen görüşmede, Betmezoğlu, Ali Karavezirler ve ekibine başarı dileklerinde bulundu. Kanalizasyon ve peynir altı suyu konusuna değinen Karavezirler, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) ile yaptığı görüşmede bölgeye yapacakları kanalizasyon yatırımlarının yanı sıra buraya akıtılamayacak olan peynir altı suyunun da Alayköy’de kurulacak olan geri dönüşüm merkezinde değerlendirilmesine karar verdiğini aktardı. Günde 20 ton peynir altı suyu çıktığını aktaran Karavezirler, bunun geri dönüşünün sağlanması için göreve geldikleri takdirde ekibiyle birlikte gerekli adımları atacağını söyledi.

KRİTERLERE UYGUN DENETİM YAPILACAK
Son ziyaretini Meriç Süt Ürünleri’ne gerçekleştiren Karavezirler ve ekibini burada Gıda Mühendisi ve Kalite Kontrol Sorumlusu Aslıhan Esendağlı ile görüştü. Ziyarette konuşan Esendağlı, tesislerde yaptıkları kaliteli denetimi ve üretim için gerekli olan sertifikaların öneminden bahsetti. Üretim sürecini yakından inceleyen Karavezirler, göreve geldikten sonra denetimlerin çağımıza uygun kriterler çerçevesinde yapılacağını dile getirdi.