CTP’liler Kalkanlı Yaşam Evi’ni ziyaret etti:  Hedef her ilçeye bir yaşam evi inşa etmek!

Cumhuriyetçi Türk Partisi Kadın Örgütü Güzelyurt İlçesi yetkilileri dün Kalkanlı Yaşam Evi’ni ziyaret etti. Güzelyurt milletvekili Armağan Candan’ın da eşlik ettiği ziyarette yaşlılarımız tek tek gezilerek hediyeler sunuldu. Kadın Örgütü Güzelyurt İlçe Başkanı Zühre Civa burada yaptığı konuşmada her yıl farklı yerleşim bölgelerindeki yaşlıları ziyaret ettiklerini, onlarla birlikte bir gün geçirdiklerini söyleyerek, yaşlılarımıza sahip çıkmanın ve onların sorunları ile ilgilenmenin bir yurttaşlık görevi olduğunu ifade etti.

Milletvekili Armağan Candan ise yaptığı konuşmada yaşlıların yaşam kalitesini yükseltmenin CTP’nin görevleri arasında olduğunu belirtti. Bu hükümet döneminde Kalkanlı Yaşam Evi’nin yaşlıların hizmetine sunulmasının da bunun göstergesi olduğunu ifade eden Candan, tüm bölgelerde bu tür kaliteli yaşam evlerini hayata geçirmek hedefinde olduklarını söyledi.
CTP yetkililerinin de katıldığı ziyarette yaşlılarımız yaptıkları konuşmalarda hatırlanmaktan çok mutlu olduklarını dile getirerek, kendilerine bu sıcak yuvayı hazırlayan Tufan Erhürman Hükümeti ile Sağlık Bakanı Filiz Besim’e teşekkür etti.