Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü 19 Nisan’da gerçekleşecek olan Genel seçime yönelik sürdürdüğü çalışmalarıyla hazır olduğunu ortaya koydu.

 Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gençlik Örgütü 19 Nisan’da gerçekleşecek olan Genel seçime yönelik sürdürdüğü çalışmalarıyla hazır olduğunu ortaya koydu. CTP Gençlik Örgütü, daha önce art arda gerçekleştirdiği vizyon-misyon ve amaç-hedef çalışmalarını bütünleyecek olan günlük söylemler çalışmasını da geçtiğimiz hafta sonu tamamladı.

Çalışma bir “CTP geleneği” olarak ortak akıl yaratma ve bu ortak aklın günlük hayatta kullanılmasına dönük bir biçimde tasarlandı. Çevreden sağlığa, ekonomiden eğitime, Kıbrıs sorunundan AB’ye çeşitli konu başlıkları altında saatlerce çalışma yapan CTP Gençlik Örgütü, toplantı sonunda her konuya özel komisyonlar kurulması ve bu komisyonların çalışmaya başlaması kararı aldı.

CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Erbay Akansoy yaptığı açıklamada, CTP Gençlik Örgütü’nün her zaman dinamik yapısını koruduğunu ve düşünsel üretim noktasında diğer gençlik örgütlenmelerinden ayrıldığını vurgulayarak, çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Çeşitli zamanlarda maraton toplantılar düzenleyerek politikada genç bir ses yaratma çabası içinde olduklarını belirten Akansoy, “hafta sonu yaptığımız çalışma daha önceki çalışmalarımızı bütünleyen fakat özel olarak seçime dönük hazırlıklarımızı da gözden geçiren bir çalışma oldu. Seçime 100 gün kala çalışmalarımızı tamamladığımızı ve CTP Gençlik Örgütünün seçime hazır olduğunu açık yüreklilikle söyleyebiliriz” dedi.

Konuşmasının devamında ülkemizdeki diğer gençlik örgütlenmelerinin bu tip çalışmaları henüz gerçekleştiremediğini ve bunun da CTP Gençlik Örgütünü farklı kılan en önemli unsur olduğunu söyleyen Akansoy, diğer örgütlerin de bu tip çalışmalar yapmasını arzu ettiğini, bunun ülkemizdeki düşünsel birikimi artırması bakımından büyük bir önem taşıdığını söyledi.