Siber: Bölünerek değil birleşerek yeni bir yol yürüyeceğiz!

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber ülkede yıllardır bazılarının iktidarını sürdürmek için bu statükonun devamını sağladığını söyledi. İnsanımızı bölerek, ötekileştirerek ve bir kısım insanımızı da seçimi kazanmak için sadece oy olarak görerek iktidar sağlama anlayışının Nisan’dan sonra tarihe gömüleceğini söyledi. “Geçim derdindeki insanlarımıza seçim zamanı korku salarak iktidarı koruma dönemi artık bitmiştir. Halkımız değişimi gerçekleştirecek” diyen Siber, bölünerek değil birleşerek, ‘biz’ olarak yeni bir yol yürüneceğini ifade etti.

CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber geçtiğimiz gün İskele bölgesi ve civar köyleri ziyaret ederek vatandaşlara cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili bilgi verdi. Dr. Sibel Siber’e İskele gezisi esnasında CTP-BG İskele milletvekili Biray Hamzaoğulları ve İskele İlçe Sekreteri Hüseyin Mülazim eşlik etti. Sibel Siber ilk olarak İskele’de CTP-BG İskele İlçe Binası’nı ziyaret etti. Buradan hareket eden Siber, sırasıyla Gençlerbirliği Spor Kulübü ve İskele Emekliler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Ardından bazı kahvehanelere giden Siber, burada adaylığı hakkındaki görüşlerini İskele halkıyla paylaştı. CTP-BG adayı Dr. Sibel Siber, Boğaziçi ve Aygün köylerini de ziyaret etti.

KORKU SALARAK SEÇİM KAZANMA DÖNEMİ BİTTİ
Ülkede sistemsizlik olduğunu vurgulayan CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, bazı kesimlerin kendi çıkarları için bir statüko oluşturduğunu ve bu düzenden yararlandıklarını ifade etti. Statükodan dolayı birçok Kıbrıslı Türk gencin ülkeden göç ettiğine değinen Siber, bu düzeni değiştirmek için bütün güçleriyle çalışacaklarını ve başaracaklarını söyledi. Halkın mevcut siyasi kültürden dolayı siyasete ve siyasetçiye güveni kalmadığının altını çizen Siber, halkın siyasete ve devletine güven duyması için gerekli tüm çalışmaları yapacaklarını belirtti. Halka karşı temiz, şeffaf, hesap verilebilir bir siyaset için Siyasi Partiler, Seçim ve Halk Oylaması yasalarının geçmesi gerektiğini ve bu şekilde siyasette bir sistem oluşacağını söyledi. Siber, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde her şeyden önce “temiz siyaset” ilkesiyle çalışacağını vurguladı.

KURULACAK KONSEYDE TÜM PARTİLER OLACAK
CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, İskele gezisinde Boğaziçi Spor Kulübü’nü de ziyaret etti. Burada kulüp yetkilileriyle görüşen Sibel Siber, yeni inşa edilen kulüp binasını ziyaret etme imkanı da buldu. Boğaziçi halkına yakışır bir tesisin yaratıldığını kaydeden Siber, bu eseri hayata geçirenlere teşekkür etti. Boğaziçi Spor Kulübü’nde de kısa bir konuşma yapan Siber, el birliği gönül birliği ile çok güzel işlere imza atılabileceğini belirtti. Hantallaşan yapının artık değişmesi gerektiğine inandığını söyleyen Siber, birçok sorunumuzun temelinde Kıbrıs sorunu olsa da içyapıdaki değişimi gerçekleştirerek önemli bazı sorunlarımıza çözüm bulunabileceğini belirtti. Siber, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Kıbrıs sorununda uzman akademisyen, diplomat ve deneyimli siyasetçilerden oluşacak bir konsey kurulacağını ve bu konseyde Meclis’te temsil edilen her partiden temsilcilerin de olacağına vurgu yaptı.

REZVAN KONTİ, DR. MEHMET SALİH SOLMAZ VE SAVAŞ SOLMAZ UNUTULMADI
CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, CTP-BG’nin 44 yıllık mücadelesinde önemli bir yer tutan Rezvan Konti, Dr. Mehmet Salih Solmaz ve Savaş Solmaz’ın mezarlarını da ziyaret etti ve çiçek koydu. Burada kısa bir konuşma gerçekleştiren Siber, CTP için simge haline gelmiş bu önemli isimlerin uzun yıllar verdikleri mücadelenin en zor dönemlerde verildiğini ve halkın demokratik yaşama geçişinde verilen mücadelede mihenk taşı olduklarını belirterek bu mücadelenin daha da ileriye taşınacağını kaydetti.