CTP-BG Lefkoşa İlçesi bu kez Gönyeli’deydi…
Vaiz: “CTP BG savaş karşıtı olan ve her zaman barışı savunan bir partidir.

 CTP-BG Lefkoşa İlçesi bu kez Gönyeli’deydi…

Vaiz: “CTP BG savaş karşıtı olan ve her zaman barışı savunan bir partidir.  Dolayısıyla partimiz,  barışçıl liderler Cumhurbaşkanı Talat ve Rum Yönetimi Lideri Hristofias’ın sürdürdüğü müzakereleri desteklemektedir”

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçe Örgütü, köy ziyaretleri çerçevesinde önceki akşam (22 Ekim 2008, Çarşamba) Gönyeli’de halkla bir araya geldi.

Gönyeli Avcılık ve Atıcılık Kulübü’nde yer alan ziyarette, Sağlık Bakanı Eşref Vaiz, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, CTP-BG Lefkoşa Milletvekilleri Ahmet Barçın, Mustafa Yektaoğlu ve Ali Seylani ile parti yöneticileri hazır bulundu.

 Milli gelir  4 bin dolardan 15 bin dolara….

Ziyarette konuşan Sağlık Bakanı Eşref Vaiz, Hükümetin ve CTP-BG’nin ülkemizdeki her türlü sıkıntıya rağmen halkın yaşam standardını yükseltmek için hamleler gerçekleştirmekte olduğunu söyledi.  Vaiz, “CTP-BG’nin iktidara geldiği 2004 yılında ülkedeki gayrı safi mili hasıla 4 bin dolar civarındaydı. Hükümetimizin çabaları sonucunda bu rakam şu anda, 15 bin doları aşmıştır” dedi.

Ülkede özellikle son 2 yılda yağışların istenilen düzeyin çok altında olduğunu söyleyen Vaiz, bu yıl ve önümüzdeki yılın da yağışlar açısından sıkıntılı geçeceğinin tahmin edildiğini ifade etti. Su sıkıntısının büyük bir sorun olduğunu fakat, hükümetin başlattığı proje ile Türkiye’den 2-3 yıl içerisinde su getirtileceğini kaydetti.

Siyasi ve ekonomik istikrar için Kıbrıs sorunu çözülmeli…

Kıbrıs meselesi çözülmeden ülkedeki siyasi yaşamın istikrara kavuşması mümkün değildir. Yapılacak olan anlaşma, iki toplumun da kabul edebileceği bir siyasi eşitlik temelinde ve Türkiye’nin garantörlüğünü içeren bir yapıda olacaktır. Anlaşmanın adaya getireceği en büyük avantaj, ekonomik ve siyasi istikrarın sağlanmasıdır.

Olsun da, nasıl olursa olsun şeklinde bir anlaşma istemediklerini söyleyen Vaiz, “savaş karşıtı ve her zaman barışı savunan bir parti olan CTP-BG, barışçıl liderler Cumhurbaşkanı Talat ve Rum Yönetimi Lideri Hristofias’ın sürdürdüğü müzakereleri desteklemektedir” dedi.