Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi de Mağusa İlçesi’nin ardından ocak ve bucak kongrelerini başlatıyor.

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi de Mağusa İlçesi’nin ardından ocak ve bucak kongrelerini başlatıyor.

CTP-BG Lefkoşa İlçe Meclisi dün akşam Kıbrıs Türk Amme memurları Sendikası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Saat 19:00’da başlayan toplantıya CTP-BG Genel Başkanı Başbakan Başkan Ferdi S. Soyer, Örgüt Sekreteri Özkan Yorgancıoğlu, Basın Yayın Propaganda Sekreteri  Sami Özuslu, Merkez Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin İnan, Lefkoşa Milletvekilleri, Sağlık Bakanı. Eşref Vaiz, Maliye BakanıAhmet Uzun ve Eğitim Bakanı Canan Öztoprak katıldılar.

Meclis’in açılış konuşmasını yapan CTP-BG Lefkoşa İlçe Başkanı Kadri Fellahoğlu, yapılan plan çerçevesinde gerçekleştirilen köy ziyaretlerinin tamamlandığını kaydederek, önümüzdeki haftadan itibaren ocak, bucak kongrelerinin başlatılacağını bildirdi. Söz konusu kongrelerle ilçe ve kongre delegelerinin de seçilerek önümüzdeki çözüm sürecine dinamik ve yenilenmiş kadrolar ile hazır olunacağını vurgulayan Fellahoğlu, geride bırakılan dönem süresince görev alan veya doğrudan görev almayıp çalışmalara katkı koyan herkese teşekkür etti. Fellahoğlu, bu dönemde de seçimle görevlendirilecek kişiler yanında herkese ihtiyaç duyulacağının altını çizerek, kimsenin kabuğuna çekilmemesini istedi…

Fellahoğlu’nun konuşmasından sonra kürsüye CTP-BG Genel Başkanı, Başkan Ferdi Sabit Meclis’e hitap etti. Kısa konuşmasında Kıbrıs sorununa değinen Soyer, sürecin yavaş ilerlemesine karşın iyi bir ilerleme sağlandığına dikkat çekti. Çözüm sürecinin olumlu bir sonuca ulaşacağına inandığını kaydeden CTP-BG Genel Başkanı, başbakan Ferdi Sabit Soyer bunun ancak CTP ile mümkün olduğunun altını çizdi. Soyer, CTP’nin her zaman doğru tespitler yaparak ileriyi gören bir parti olduğunun unutulmamasını istedi.