CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu başkanlığındaki bir heyet, geçtiğimiz Cumartesi sabahı (18 Şubat) Birleşik Demokratlar Partisi’ni (EDI), güney Lefkoşa’daki Genel Merkez binasında ziyaret etti.

 

CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu başkanlığındaki bir heyet, geçtiğimiz Cumartesi sabahı (18 Şubat) Birleşik Demokratlar Partisi’ni (EDI), güney Lefkoşa’daki Genel Merkez binasında ziyaret etti. CTP-BG Heyetinde CTP-BG Lefkoşa Milletvekili ve Dış İlişkiler Sekreteri Özdil Nami, Parti Meclisi ve Dış İlişkiler Komitesi üyeleri Armağan Candan ve Fazilet Özdenefe Kürşat da yer aldı.

 Görüşmede her iki parti de Kıbrıs sorununun gecikmeksizin federal bir çözüme kavuşturulması için iki partinin birlikte çaba sarf etmeye devam edeceğini vurguladı.

Doğal gaz ve petrol kaynaklarının Kıbrıs sorununun çözümüne katkı sağlayacak şekilde değerlendirilmesi gerektiği üzerinde duran CTP ve EDI heyetleri, müzakere sürecinde Talat-Hristofyas mutabakatlarına her iki tarafın da saygı göstermesi gerektiğini belirtti.

 

CTP Basın Bürosu