El-Sen ve Tel-Sen’in grevlerine destek veren CTP Gençlik Örgütü, “Bedel karanlıksa, razıyız aydınlık için” dedi.

UBP hükümeti, aylardır tüm toplum kesimlerinden gelen uyarılara rağmen, toplumumuzun öz varlıklarına karşı başlatmış olduğu saldırıyı bir adım daha ileriye taşımıştır. Özelleştirmeye karşı mücadele veren sendikaların grev kararına yasakla karşılık veren hükümet, kendi beceriksizliğinden ötürü şimdiki krizin doğduğu gerçeğini kabul etmek istememektedir.
EL-SEN ve TEL-SEN üyeleri, bugün sadece kendi çıkarları için değil, tüm toplum için mücadele etmektedir. Halkımızın, bu gerçeğin bilinciyle bu mücadeleye canla başla destek vermesi gerekmektedir. Tüm çalışan ve öğrenci gençliğin, işsiz olan ama göç etmeyip bu topraklarda ataları gibi kök salma isteğine sahip olan tüm gençlerin, dahası biz gençlerin geleceğini bu topraklarda, kendi yanlarında kurmasını isteyen tüm anne, baba, teyze, dede ve nenelerimizin bu mücadeleye desteğini kayıtsız şartsız vermesi gerekmektedir. CTP Gençlik Örgütü olarak bizler, bu mücadelenin bedeli eğer karanlıkta kalmaksa, bu bedeli aydınlık günler uğruna ödemeye hazır olduğumuzu buradan haykırıyoruz. Tüm halkımıza, bugün elektriksiz kalmamızın sorumlusunun sendikalar değil, hükümet olduğunu tekrar hatırlatmak istiyoruz.
CTP Gençlik Örgütü, toplumun elindeki değerlerin özelleştirme adı altında birilerine peşkeş çekilmesine karşıdır. Kıbrıs Türk toplumu, kendi elektriğini üretebilecek, kendi haberleşme ağını  ve  havaalanlarını yönetebilecek kapasiteye sahiptir. CTP hükümeti döneminde bu toplum, KIB-TEK batmasın diye hep birlikte fedakârlık yaparak, ödediği ekstra katkılarla kurumu ayakta tutmayı başarmıştır. CTP Gençlik Örgütü, hükümetin ülkeyi Kıbrıslı Türklerin öz varlıklarını koruma anlayışıyla yönetmesi gerektiğine inanmaktadır. UBP ise bunun tam tersi bir anlayışla hareket etmekte, Kıbrıslı Türklerin en stratejik alanlardaki kendi kurumlarını kolaylıkla elden çıkarma, birilerine yamama politikasını gütmektedir. CTP Gençlik Örgütü, söz konusu olanın kendi geleceğimiz olduğu bilinciyle, tüm gençliği sendikaların grev hakkını savunmaya, tepkilerini hükümete yöneltmeye çağırmaktadır.
Artık toplumun tüm kesimlerinin birlik ve dayanışma içerisinde UBP hükümetinin Kıbrıslı Türklerin varlığını tehdit eden politikalarına karşı mücadeleyi yükseltmesinin zamanı gelmiştir. Gelecek nesillerin bu adada var olabilmesi için, bugün vereceğimiz mücadele her şeyden önemlidir. CTP’ li gençler olarak bizler, tüm topluma bu mücadeleye destek verme yönünde çağrı yaparken, sermayeye dayalı politikaların artık iflas ettiği büyük dünya ekonomilerine de dikkati çekmeyi bir görev biliriz. Önümüzdeki yıllarda dünya, ekonomik krizi aşma çabaları içerisinde, iflas eden neo-liberal politikalar yerine sosyal politikalara geri dönüşün yaşanacağı bir döneme girecektir. İşte bizler, haklılığı kanıtlanan sol politikaların dünyaya egemen olacağı günlerde, KKTC’de özelleştirmenin tek kurtuluşmuş gibi insanlara sunulmaya çalışılmasına da şiddetle karşıyız.
Örgütümüz, hükümeti bir kez daha sağduyuyla hareket etmeye, anti demokratik yasak kararının sorunları çözme yerine daha da büyüteceğinin farkına varmaya çağırır. CTP
Gençlik Örgütü üyeleri, bugün Teknecik’te, grevdeki EL-SEN ve TEL-SEN üyelerinin yanındadır. İnanıyoruz ki, mücadelemizin varacağı son nokta, gelecek nesillerin aydınlık Kıbrıs’ı olacaktır.   

CTP Gençlik Örgütü