Siber: Halkın bu heyecanı statükonun yıkılacağının müjdecisi!

Meclis Başkanı ve CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, dün Lapta ve köylerine düzenlediği ziyarette büyük bir heyecanla karşılandı. Lapta halkı ilk kez bir seçime bu kadar müdahil olduklarını, değişim için kadın adayı destekleyeceklerini vurguladı. Halkın seçim yorgunu olduğunu söyleyen Siber ise “Bugün burada karşılaştığım heyecan gösteriyor ki statüko bu kez yıkılacak” dedi. Son beş yılda neredeyse her yıl seçime gidildiğini vurgulayan Siber, bu seçimlerin ne bir kişinin ne de bir partinin seçimi olduğunu söyledi. Siber, “Bu seçim gençlerin, kadınların ve geleceğin seçimidir” dedi. Halkın iradesinin sandığa yansımasının önemine değinen Siber, mevcut statükonun hiçbir şeyin değişmeyeceği yönünde mesaj verdiğini ve bu şekilde halka öğrenilmiş çaresizlik aşılamaya devam ettiğini vurguladı. Hiçbir taşın yerinden oynamasını istemeyen statükocuların bu kez gideceğinden emin olduğunu kaydeden Siber, halkın heyecanın bunun müjdecisi olduğunu belirtti.

CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber dün Lapta ve civarındaki köyleri ziyaret ederek vatandaşlara cumhurbaşkanlığı ile ilgili bilgi verdi. Siber ilk olarak Lapta Huzurevi’ni ziyaret ederek hediyeler dağıttı. Ardından Lapta’daki esnafı ziyaret eden Siber, Kayalar ve Sadrazamköy’ü ziyaret etti.

CUMHURBAŞKANI HALKIN TÜM KESİMLERİNİ KUCAKLAMALI
Siber yaptığı sohbetlerde, cumhurbaşkanlığı makamında son beş yılda hiçbir iş yapılmadığını bu nedenle mevcut liderin elinde haritalarla gezdiğini ve halkı korkutarak seçim kazanmayı hedeflediğini vurguladı. Son beş yıllık dönemde ne gibi icraatların yapıldığının halk tarafından sorgulanması gerektiğine işaret eden Siber, değişimin şart olduğunu kaydetti. Siber, cumhurbaşkanının herkese eşit olması gerektiğini ve halkı kucaklaması gerektiğini söyledi. Son yıllarda siyasetin ülke genelinde dibe vurduğunu kaydeden Siber, siyasetçi profilinin halkta iyi bir izlenim bırakmamasına karşın bir değişim gerektiğini ifade etti. Makamların vazgeçilmez olmaması gerektiğinin altını çizen Siber, “Seçilenler o makamın sahibi değildir, makamların sahibi halktır” dedi. Meclis Başkanlığı’nda altı büyük projeye imza attıklarına değinen Siber, “Cumhurbaşkanlığı makamında da içteki sorunlar için proje üreteceğiz. Projeler için büyük bir kaynak ayrılıyor. Yaşamların kalitesini yükseltmek için icraatlar yapacağız” diye konuştu.