Adanın turizm yıldızı Girne projeleri ile göz kamaştıracak!

Girne Belediye Başkanı ve CTP-BG Girne Başkan adayı Sümer Aygın, belediye meclis üyesi adayları ile birlikte sürdürdüğü seçim gezilerine Karaoğlanoğlu ile devam etti. 29 Haziran seçimlerine bir hafta kala çalışmalarına aralıksız devam eden Sümer Aygın ve ekibi, Karaoğlanoğlu, Edremit, Çiçek Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşlarla kucaklaştı.

Aygın, her gittiği yerde vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Yeni dönemde hayata geçecek projeler ile ilgili bilgi veren Aygın’a, vatandaşlar tam destek verdi. Aygın, belediyeciliğin, sözünde duran, kaliteli insanlar tarafından yapılabileceğini söyledi. “Ben de Girne için hep en güzelini istiyorum. Yanlışa dur diyecek irade, yarını şimdiden görebilecek vizyon ve hataya yer vermeyecek deneyime sahibim” diyen Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, Girnelilerin kenti için istediği her şeyi gerçekleştireceğini söyledi.

YILDIZLI PROJELERİN ONAYI 29 HAZİRAN’I BEKLİYOR
Yeni dönemde Girne bölgesi için hayata geçirilecek projelerin detaylarını paylaşan Aygın, 1 milyon mevsimlik çiçek ve 15 bin adet ağaç ektiklerini söyleyerek bu rakamların yeni dönemde katlanacağını söyledi. Girne Kale Arkası projesinden de bahseden Aygın, “Yüzyılın projesi tüm hızıyla devam ediyor” dedi. Karakum-Ozanköy sınırı arasında yapılacak bisiklet ve yay yolları ile halka yürüyüş ve spor imkanı sağlanacağını söyleyen Aygın, Karaoğlanoğlu Antis Bölgesinde plaj yapım projesinin de hazır olduğunu kaydetti. Kent genelinde var olan yeşil alanları dinlenme, spor, rekreasyon ihtiyaçlarına yönelik yeniden düzenleyeceklerini vurgulayan Aygın, Girne Gençlik Merkezi’nin de gençlere sosyal, kültürel ve sanatsal beceriler kazandıracak çok önemli bir proje olduğunu söyledi. Kesintisiz 24 saat su verme hedefinde olduğunu vurgulayan Aygın, 2015’te Girne’nin tüm kanalizasyon yapısının da tamamlanacağını ifade etti. Aygın, Katı Atık Transfer İstasyonu projesi ile Girne Orman Alanında 7 dönümlük bir alan içerisindeki çalışmalarında çevre sağlığına yönelik tehditleri ortadan kaldıracaklarını vurguladı. Girne halkının kış aylarında da yüzmesi için yarı olimpik kapalı yüzme havuzu projesini hayata geçireceklerini kaydeden Aygın, Açık Pazar Alanı ve Çevre Altyapı projelerinin gerçekleştirileceğini belirtti.