27 Aralık Cumartesi günü İsrail’in Gazze katliamı, Ortadoğu’nun 2009 yılına kan banyosu içinde girecek olduğunun açık bir göstergesi olmuştur. Bu saldırılar insanlığın kimliğini kaybettiğinin yeni ve acı bir örneğini oluşturmaktadır.

27 Aralık Cumartesi günü İsrail’in Gazze katliamı, Ortadoğu’nun 2009 yılına kan banyosu içinde girecek olduğunun açık bir göstergesi olmuştur. Bu saldırılar insanlığın kimliğini kaybettiğinin yeni ve acı bir örneğini oluşturmaktadır. 40’ı çocuk olmak üzere 400’den fazla insan bu saldırılarda hayatını kaybetmiş ve binlerce yaralı kanlı göz yaşları ile 2009’u karşlılamıştır.

Ortadoğuda kan ve şiddete dayalı bir güç elde etme savaşı yaşandığı ve bu yapılırken insan yaşamının hiçe sayıldığı bir dönemi yaşamaktayız. Günlerdir basından takip ettiğimiz ve “orantısız güç kullanımı” olarak nitelendirilen bu saldırı bizler açısından ABD patentli vahşi bir saldırıdan başka birşey değildir. İsrail’in ABD desteği ile yarattığı bu vahşet CTP Gençlik Örgütü tarafından kabul edilemez niteliktedir.

Daha önce Lübnan’da izlendiği gibi İsrail’in Filistin’e yönelik saldırısını da engellemek için ulus ve uluslararası örgütlerin kılını kıpırdatmamasını CTP Gençlik Örgütü şiddetle kınar. Ortadoğunun yeniden kan ve göz yaşına bulanmasının bölge barışına vurduğu darbe bir yana sivil halkın ölümü ile sonuçlanan saldırılar kabul edilemez bir gerçekliktir.

Tüm dünyada olduğu gibi Ortadoğu‘da da halkların çıkarı, bir arada barış içerisinde yaşamaktan geçmektedir. Bu çıkarı gerçekleştirmek için, ırkçı ve gerici anlayışların reddedilmesi gerektiği açıktır. İnsan sevgisini tüm değerlerin ötesinde barındıran bizler adres her kim olursa olsun EZİLEN – SALDIRIYA UĞRAYAN – ÖLDÜRÜLEN insanların, çocukların haklarını, nefesimiz yettiği sürece savunacak ve bu anlamsız savaşın yaralarının sarılması için var gücümüzle çalışacağız.

SİLAHLARDAN ARINDIRILMIŞ BİR DÜNYA İÇİN

SAVAŞA HAYIR!

CTP Gençlik Örgütü

Genel Başkanı
Erbay AKANSOY