CTP Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, UBP Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun iddialarını yanıtladı: “Ertuğruloğlu’nun derdi çözüm sürecini engellemek”
CTP-BG Genel Sekreteri Kalyoncu, UBP Genel Başkanı’nın “Cumhurbaşkanı’nı hükümetle dengeleme” anlayışının “demokrasi dışı” olduğunu belirterek, asıl hedefin müzakere sürecini ortadan kaldırmak olduğunu vurguladı…

CTP Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, UBP Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun iddialarını yanıtladı:

“Ertuğruloğlu’nun derdi çözüm sürecini engellemek”

CTP-BG Genel Sekreteri Kalyoncu, UBP Genel Başkanı’nın “Cumhurbaşkanı’nı hükümetle dengeleme” anlayışının “demokrasi dışı” olduğunu belirterek, asıl hedefin müzakere sürecini ortadan kaldırmak olduğunu vurguladı…

Kalyoncu, Ertuğruloğlu’nu “Asgari ücret işçi için az, işveren için çoktur” cümlesinin ne anlama geldiğini açıklamaya davet etti…

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, Ulusal Birlik Partisi’nde (UBP) Genel Başkanlık yarışı telaşı yaşayan Tahsin Ertuğruloğlu’nun anlamsız çıkışlarla gündem yaratmaya çalıştığını bildirdi. Kalyoncu, “Cumhurbaşkanı’nın hükümet tarafından dengelenmesi” gibi demokrasi dışı bir anlayışı gündeme getiren Ertuğruloğlu’nun asıl hedefinin Kıbrıs’ta çözüm çabalarını engellemek olduğuna dikkati çekti.

Ömer Kalyoncu, UBP liderliğinin Kıbrıs sorununda başlayan müzakere sürecinden rahatsız olduğunu, bunu torpillemek adına her türlü girişimi yapacağının aşikar olduğunu ifade ederek, “erken seçim” çağrısının ardında da bu hedefin yattığını belirtti.

Seçimlerin Şubat 2010’da yapılacağını, erken seçimin gündemde olmadığını kaydeden Kalyoncu, Ertuğruloğlu’na “Sen seçimi bırak, kendi kurultayına bak” çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı ile hükümetin müzakere sürecinde uyum içinde olmasından rahatsızlık duyulmasının anlamlı olduğunu kaydeden Kalyoncu şunları kaydetti:

“Rahatsızlığın nedeni çözüm siyasetidir. Sayın Ertuğruloğlu yıllarca Sayın Denktaş ile UBP hükümetinin uyum içinde yürüttüğü ‘çözümsüzlük çözümdür’ siyasetinden rahatsız olmamıştır. Çünkü hedefi çözümsüzlüğün devamı ve taksimin tescilidir. Cumhurbaşkanı ile hükümetin yürüttüğü uyumlu siyasetten duyduğu rahatsızlık, halkın iradesinden de rahatsız olduğu anlamına gelmektedir. Halkın iradesine saygısı olmayanların seçimden, sandıktan söz etme hakkı da yoktur.”

ASGARİ ÜCRET

CTP-BG Genel Sekreteri Ömer Kalyoncu, UBP Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun dünkü basın toplantısında kullandığı “Asgari ücret işçi için az, işveren için çoktur” şeklindeki cümlenin ne anlama geldiğini de sordu. Ömer Kalyoncu, “Bir siyasi parti başkanının böyle bir cümle kurması, tutarsızlığının, popülistliğinin ve politikasızlığının göstergesidir” dedi.