Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Mağusa İlçesi’nin kurultay delegelerinin yenilenmesi ve yeni yönetim kurullarının seçimine yönelik ocak kongreleri hız kesmeden devam ediyor

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Mağusa İlçesi’nin kurultay delegelerinin yenilenmesi ve yeni yönetim kurullarının seçimine yönelik ocak kongreleri hız kesmeden devam ediyor. Söz konusu kongreler çerçevesinde CTP Vadili Ocak örgütü Kongresi 24 Ekim Cuma akşamı gerçekleştirildi.

CTP Genel Başkanı, Başbakan Ferdi Sabit Soyer ve kalabalık bir üye katılımıyla gerçekleşen kongrenin açılış konuşmasını CTP Mağusa İlçe Başkanı Ali Gulle yaptı. Gulle’nin iç ve dış konularla ilgili bilgilendirici konuşmasının ardından kongreye seslenen Başbakan, CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer Kıbrıs’ta çözümün gerekliliğinin altını çizen bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından geçilen seçim sonucu Vadili Ocak Örgütü yönetim kurulu şöyle belirlendi:

Ömer Pala (Başkan)

Emine Toto (Sekreter)

Mehmet Toto

Ömer Somuncu

Salih Ağzıkara

Alev Faruk

Hüseyin Genç

Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve CTP Mağusa Milletvekili Teberrüken Uluçay ve Okan dağlı ile İlçe Sekreteri Alper Barkınay’ın da katıldığı kongrede ayrıca 19 ilçe ve 12 kurultay delegesi seçildi. Yarın akşamki kongre, Alaniçi Ocak Örgütü kongresi olacak.