Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi, 2009 Ocak ayında gerçekleşecek olan İlçe Kongresi ile 2009 Mart ayında gerçekleşecek olan Parti Kurultayı’na katılacak delegelerle ocak/bucak yönetim kurullarının seçildiği ocak …

 Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Güzelyurt İlçesi, 2009 Ocak ayında gerçekleşecek olan İlçe Kongresi ile 2009 Mart ayında gerçekleşecek olan Parti Kurultayı’na katılacak delegelerle ocak/bucak yönetim kurullarının seçildiği ocak kongrelerini önceki akşam (3 Kasım Pazartesi) akşamı Güzelyurt İsmet Paşa Mahallesi’nden başlattı. 4 Kasım Salı akşamı ise Akçay kongresi gerçekleşti.

İsmet Paşa Mahallesine kayıtlı üyelerin katılımı ile gerçekleştirilen İsmet Paşa Mahallesi kongresinin divan başkanlığını Mehmet Çağlar, sekreterliklerini Zarif Gulamkadir ve Uğur Saygılı gerçekleştirdi. Yapılan seçim sonucunda Ertan Adataş Ocak Başkanlığına, Ertan Malyalı,Tijen Yatmaz, Fadıl Kurşunoğlu, Hasan Hakel, Celal Aksaya, İsmail Yatmaz da yeni dönem ocak yönetim kurulu üyeliğine seçildiler.

CTP Güzelyurt İlçesi’nin ikinci ocak kongresi 4 Kasım Salı akşamı Akçay köyünde gerçekleştirildi. Akçay ocak örgütüne yeni dönem yönetici olarak Ahmet Mülazım Başkanlığa, Gökhan Özdemir Sekreterliğe, İbrahim Kızılyürek, Mustafa Kamburca faal üyeliklere, Özgül Seheroğlu Kadın Kolu ve Sabri Yorgancı da Gençlik Kolu temsilciliklerine seçildiler.