Birol Karaman: Belediye kurumsallaşacak, eşitlik şubesi kurulacak!

CTP Girne Belediye Başkan adayı Birol Karaman ve ekibi, Girne Halk Evi ile SOS Çocukköyü Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Girne Gençlik Gelişim Merkezi GİGEM’i ziyaret etti. Karaman’a Girne Milletvekili Fazilet Özdenefe de eşlik etti. İlk ziyaretini Play-off maçları sonrası Süper Lig’e yükselen Girne Halk Evi Spor Kulübü’ne gerçekleştiren Birol Karaman, Asbaşkan Bülent Erciyes ile Yönetim Kurulu üyelerini başarılarından dolayı kutladı.

KURUMSAL BİR YAPIYA İHTİYAÇ VAR
İkinci ziyaretini GİGEM’e yapan Birol Karaman, GİGEM proje ekibi, İsmail Bayramoğlu, Hasan Tabakçı ve Akile Yüzügülen ile görüşerek hazırlanan projeler hakkında bilgi aldı. Burada gerçekleştirmeyi planladıkları kent projelerine değinen Birol Karaman, kentte yaşanan sıkıntıların kaynağının kentin büyümesi olarak gösterilemeyeceğini, gerekli teknik çalışma ve projelerle tüm sorunların aşılacağını belirtti. Karaman, “çözümsüz sorun, projesiz çözüm yoktur” dedi.

HER ALANDA ŞUBELEŞME
Belediye’nin kurumsallaştırılması gerektiğinin altını çizen Karaman, “her alanda şubeleşme gerekiyor. Örneğin kent estetiği konusunda bir şube olsun, o sadece o konuya çalışsın. Hukuk işleri şubesi olsun, bir eşitlik şubesi olsun, LGBT’li bireylerle ilgili, kadın, çocuk, genç ve yaşlılarla ilgili kentte ne yapabiliriz, o çalışmaları yapsın. Bunlarla ilgili detaylı bir kurumsallaştırma çalışması yaptık” dedi.

GİRNE’NİN GELECEĞİNE YÖNELİK ÇALIŞMALARIMIZ HAZIR
Diğer bir konunun da kentin geleceğine yönelik çalışmalar olduğunu söyleyen Karaman, bir turizm kentinde kanalizasyonun ve yağmur sonrası sel baskınının konuşulmaması gerektiğini ifade ederek, bunlarla ilgili de çalışmaların hazır olduğunu bildirdi. Karaman, “bunların yanında kente nefes aldıracak ekolojik projelerimiz var. Gençlik merkezleri ve sivil toplum sitesi, en büyük hedefimizdir. Kentte bulunan sivil toplum örgütlerine ne tür katkılar yapabiliriz, daha fazla sivil toplum örgütünün aktif olmasını nasıl teşvik ederiz, bunlarla ilgili de çalıştık. Çünkü ne kadar fazla genç aktif olursa, kente de o kadar sahip çıkar ve demokrasiyi de içselleştirir” dedi.