CTP-BG Lefkoşa İlçesi Lefkoşa’da bildiri dağıttı

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa İlçesi dün (18 Mayıs Cuma) Göçmenköy- Metropol yolu ve Taşkınköy’de bildiri dağıttı. Bildirilerde Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) yaşanan gelişmelerden Eroğlu’nu da sorumlu tutulurken, istifa etmesi ve yanına İrsen Küçük’le Cemal Bulutoğluları’nı da alıp gitmesi talep edildi.

Bildiride şu görüşlere yer verildi:

“Başkent Lefkoşa, bugün UBP ve belediye başkanı Cemal Bulutoğluları tarafından yaşanamaz bir kent durumuna getirilmiştir. Beceriksiz UBP, sadece merkezi hükümette değil, yerel yönetimde halkımıza hayatı katlanamaz hale getirmeye devam ediyor.

Lefkoşa ve Lefkoşalılar bugün, bilinçli olarak göz göre göre batırılmış bir belediyeye sahiptir. Lefkoşa Türk Belediyesi, UBP ‘ye finans sağlamaktan, seçim kampanyalarının yükünü çekmekten yorgun düşerek, artık dizlerinin üzerine çökmüş ve ayağa kalkamayacak hale getirilmiştir.

CTP-BG olarak bugün yaşananları daha en başından gördük ve gerekli uyarıları zamanında yaptık. Ancak söylediklerimizi Cemal Bulutoğluları da, hizmet ettiği UBP hükümeti ve Cumhurbaşkanı Eroğlu da duymazdan gelerek cevizcinin çuvalından oynamaya devam etti.

Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanları iki buçuk aydır maaşlarını alamıyorlar. Bu sürede Başbakan Küçük hem tek başına, hem de iki bakanıyla birlikte, maaşların ödeneceğini ve sorunun çözüleceğine dair birçok kez söz vermiştir. Bugün bütün bu sözlerin tam da UBP zihniyetine uygun olarak, birer yalandan ibaret olduğu ortaya çıkmıştır.

Cumhurbaşkanı önce “hükümete çare bulmalıdır” dedi, sonra da bakanlar kuruluna başkanlık ederek sendikanın eylemine “grev” diye yorumladı ve yasaklama kararı aldı. Bu tavırla Cumhurbaşkanı da üçgenin bir köşesi olduğunu ve İrsen –Cemal – Eroğlu triosu arasında gizli ilişkilerin olduğunu kanıtladı. Aç bırakılan belediye çalışanlarını polis gücüyle çalışmaya zorlayarak anayasayı çiğnedi. Çalışanların helal haklarını talep etmelerine copla, biber gazıyla engel olmaya çalıştı. Kendi suçlarını gizleme telaşıyla ülke tarihinde bir ilke daha imza atarak “olağanüstü halden “ söz eder oldu.

Bugün KKTC’de yaşanmakta olan durum tam bir çıkmazdır. Kendilerine sadakatten başka ayırt edici özelliği olmayan Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı’nı bile idare edemeyip tehditlerine boyun eğen Cumhurbaşkanı ve UBP hükümeti, halkımızın yararına hizmet üretebilecek beceri ve yeterlilikten yoksundur. İşte esas olağanüstü hal budur ve Derviş Eroğlu da, İrsen Küçük hükümeti de Cemal Bulutoğluları da halkımıza daha fazla acı vermeden derhal istifa etmelidir.”

 

CTP Basın Bürosu