CTP-BG’nin Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan adayı Kadri Fellahoğlu bugün Kardeş Ocağı üyeleriyle buluştu. Kıbrıs Türk toplumunun aydınları, Fellahoğlu’nun Lefkoşa’yı nasıl yeniden normalleştireceğini sorguladı.


Yaklaşık iki saat süren görüşmede Fellahoğlu, göreve geldiğinde ilk bir yılda hayata geçirileceklerini sıralayarak bu dönemden alnının akıyla çıktıktan sonra yenilenme döneminde ne tür projelerin gerçekleştirileceğini anlattı. Verimli geçen görüşmede söz alan üyeler, dünyanın çeşitli yerlerinde edindikleri deneyimleri Fellahoğlu ile paylaştı.

MECLİS YASAL BOŞLUKLARI DOLDURMALI

Ekibiyle birlikte göreve geldikten sonra tüm kurumlarla barış içinde bir yönetim anlayışı sergileyeceklerini belirten Fellahoğlu, bundan sonra görevde kim olursa olsun belediyeyi bu hale getirememesi için yasal düzenlemelerin Meclis’te ivedilikle hazırlanması gerektiğini vurguladı. Kurumların kimsenin babasının malı olmadığını belirten Fellahoğlu, “Lefkoşa’mızda Lefkoşalıyla ilk ay seferberlik başlatarak belediyemize sahip çıkacağız. Kurumların itibarını kaybettirenleri unutmadan, unutturtmadan halkımla birlikte Lefkoşa’yı hak ettiği konuma getireceğim” dedi.

FELLAHOĞLU: REHBERİMİZ YASALAR OLACAK

Sorulan bir soru üzerine belediyenin gelirlerini artırmak için alınması gereken birçok önlem olduğunu söyleyerek yüzde 25’lere düşen tahsilat oranının Gönyeli Belediyesi’nde yüzde 95 olduğunu ve yasal düzenlemelerle ödeme kolaylığı sağlanarak zamanla bu oranın yukarı çekileceğini ifade etti. Belediyenin son iki dönemde vicdansızca yönetildiğini, çalışanların ve Lefkoşalının haklarının gasp edildiği belirten Fellahoğlu, göreve geldiğinde rehberinin yasalar olacağını yineleyerek her kuruşun hesabının sorulacağını kaydetti.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

Kardeş Ocağı üyeleriyle gerçekleştirilen görüşmeye Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu, Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Yektaoğlu ve Lefkoşa milletvekili Sibel Siber ile CTP-BG’nin Belediye Meclis üyeleri de katıldı. Fellahoğlu ve ekibi Kardeş Ocağı yetkililerine eski fotoğraflardan oluşan tablolar hediye etti. Ziyaretin sonunda hatıra fotoğrafı çekildi ve Fellahoğlu ile ekibine başarılar dilendi.