Güzelyurt’a can gelecek: “Çağdaş, şeffaf, adil hizmet için adayım”

CTP Güzelyurt Belediye Başkan adayı Osman Bican, Güzelyurt halkının çağdaş belediyecilik anlayışına kavuşması için aday olduğunu belirtti. Halkla birlikte yönetilen ve halkın daha mutlu olduğu bir Güzelyurt için yola çıktıklarını, çalışmalarını uzun yıllardır hiç ara vermeden sürdürdüklerini vurgulayan Osman Bican, gördükleri aksaklıkları katılımcı bir anlayışla düzeltmek, belediyecilik hizmetini en iyi şekilde yapmak için aday olduklarını ifade etti. Bölgenin göç eden değil, göç alan duruma getirilmesini hedefleyen bir vizyona sahip olduklarını vurgulayan Bican, sosyal aktivite merkezlerinin hayata geçirilmesinin en önemli hedeflerinden birini olduğunu ifade etti. Güzelyurtluların Güzelyurt’ta yaşamaktan zevk alacağı sosyal ortamların yaratılmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Bican, Güzelyurt’un gerek doğası, gerekse tarihi ve kültürel zenginliklerini öne çıkaracak projeleri hayata geçireceklerinin altını çizdi.

GÜZELYURTLU ŞEFFAF BİR YÖNETİMİ HAK EDİYOR
Güzelyurt Belediyesi olarak bölge halkına ve esnafına adaletli yaklaşan, insan odaklı bir anlayışı öne çıkaracaklarını ifade eden Osman Bican, halkın özlediği şeffaf bir belediye yönetiminin şart olduğunu vurguladı. Halkın sağlığının çevreci bir bakış açısıyla korunmasının en başta gelen öncelikleri arasında olacağını vurgulayan Osman Bican, Güzelyurt’ta son yıllarda artan öğrenci sayısıyla birlikte sürdürülebilir ve planlı bir sosyo-ekonomik gelişmenin önemli olduğunu ifade etti.

“HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM”
Güzelyurt halkının geniş ve farklı kesimlerinden teşvik ve destek alarak bu yola çıktıklarını vurgulayan Osman Bican, bu çeşitliliği yansıtan bir ekiple çalışmalarını sürdürdüklerini ve Güzelyurtluların 20 yılın ardından artık yeni bir vizyon ve bakış açısı talep ettiğini gözlemlediklerini ifade etti. 24 Haziran seçimlerinin Güzelyurt için yeni bir dönemin başlangıcı olacağını vurgulayan Osman Bican, Güzelyurt halkının kendisini çok iyi tanıdığını ve görev süresi boyunca hiçbir ayırım gözetmeksizin herkesin belediye başkanı olacağını ifade etti.