Şehit aileleri: Fellahoğlu Lefkoşa için büyük şans!

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ile belediye meclis üyesi adayları, Kıbrıs Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği ile Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’ni ziyaret etti. Kıbrıs Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği Başkanı Ertan Ersan, Fellahoğlu’nu Lefkoşa için “büyük şans” olarak nitelendirirken; Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Hüseyin Güven ise, bir sene önceki durumda adaylığını “cesaret” olarak nitelendirdi ve Fellahoğlu’nu kutladı.

LEFKOŞAYA SAHİP ÇIKTIK
Kıbrıs Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği’ni ziyaretinde CTP-BG Heyeti’ne, aynı zamanda şehit çocukları olan CTP Genel Sekreteri Kutlay Erk ve Sağlık Bakanlığı eski Bakanı Eşref Vaiz de eşlik etti. Genel Sekreter ve eski Bakanının olduğu gibi Başkanının da şehit çocuğu olduğu bir partiden geldiğine işaret eden Fellahoğlu, “Buraya her geldiğimde duygulanırım. Lefkoşa’nın bir yıl önceki durumunu düşündüğümde de duygulanırım. 18 Haziran 1958 yılında kurulan Lefkoşa Türk Belediyesi, 28 belediyemiz arasında isminde “Türk” olan tek belediyedir ve bu belediyeyi yakıp, yıkarak terk edenler, bugün yine adaydırlar. Bizler canla başla çalışıp, bu değeri koruduk. İhanet etmedik, Lefkoşamıza sahip çıktık” dedi.

YAPACAK İŞİMİZ VAR
LTB Başkanlığı için çok değerli arkadaşları olduğunu belirten LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, “Onlarla Lefkoşa’nın geleceğini, Lefkoşa için gerekli olan projeleri konuşmak, tartışmak isterdim. Ancak olmuyor” dedi ve şöyle devam etti. “Lefkoşa yerlerde idi, ayağa kaldırdık. Bugün Lefkoşa’da yaşamak maraz vesilesi değil, onur ve gurur meselesidir. Daha yapacak çok işimiz var ve önümüzdeki dört yılda, tamir ettiğimiz Amiral Gemisi’ni okyanuslara açacağız” şeklinde konuştu.

BÜYÜK ŞANS
Kıbrıs Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği’nin partiler üstü bir örgüt olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Başkan Ertan Ersan, “Ancak çalışana çalıştığını söyleriz. LTB son bir yıl içerisinde hem derneğimizle yakın ilişki içerisinde oldu, hem de güzel başarılara imza attı. Nereden nereye gelindiğini herkes görmüştür. Bir yıl önce aday çıkması büyük cesaretti. Bugün aday olması Lefkoşa için büyük şanstır. Biz inanıyoruz ki bu tempoda devam edecek ve LTB’yi ilerdeki aylarda düzlüğe çıkaracaktır” dedi ve LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu ve meclis üyesi adaylarına çalışmalarında başarılar diledi.

CESARETİ KUTLANDI
Birliklerini bu yıl ilk ziyaret eden siyasi partinin CTP-BG olduğunu belirten Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Hüseyin Güven, “Bir yıl önce LTB Başkanlığına aday olmak önemli idi. LTB’yi bu noktaya getirenlerden hesap sorulmalıdır. Bu seçimde bu kadar çok adayın çıkacağını doğrusu beklemiyordum. Cesaretiniz için sizi kutlar, genç meclis üyesi adaylarınızla yeni dönemde daha başarılı işler yapacağınıza inanıyorum” dedi