21 Eylül’de beyazlarınızı giyinin ve gelin, birlikte sesimizi duyuralım ve barış için onurlu bir duruş sergileyelim.

21 Eylül Birleşmiş Milletler Dünya Barış günü nedeniyle Mağusa’da düzenleyeceğimiz “Hade Barış –Hade Eιρήνη-Hade Peace” etkinliğimizde bizlerle birlikte barış şarkıları söylemek ve el ele vererek dünyaya barış mesajımızı birlikte duyurabilmek amacıyla 21 Eylül Çarşamba günü saat 18.00’da Othello Sokak, Desdemona Parkı’nda bizlerle buluşmanızı ve etkinliğe destek olmanızı diliyoruz.

Ortadoğu başta olmak üzere dünya genelinde yaşanmakta olan savaşlar nedeniyle her gün masum insanlar ölmektedir. Bizler savaşın acı izlerini taşıyan bir toplum olarak savaşın kazananı olmadığını biliyoruz ve bu bilinçle Kıbrıs adasında geçmişimizle yüzleşerek yeniden birleşme ve barış istiyoruz. Bu konudaki istek ve kararlılığımızı sizlerle birlikte dünyaya duyurmak için, inanç ve istekle barışa odaklanarak adamıza gelecek olan barışın Ortadoğu’ya ve tüm dünyaya umut olabilmesi için bize katılın.

21 Eylül’de beyazlarınızı giyinin ve gelin, birlikte sesimizi duyuralım ve barış için onurlu bir duruş sergileyelim.

ETKİNLİK İÇERİĞİ:
18.00 Stantların Açılışı

Yöresel Lezzetlerin ve El sanatlarının yer alacağı stantlar açılacaktır.

Etkinlik süresince çocukların katılabileceği “Bana Barışı Çizer Misin?” konulu resim yapma ve yapılan resimleri sergileme faaliyeti yapılacak, barış mesajlarının toplanacağı “Barış Mesajları Masası” oluşturulacaktır.

19.00 Açılış Konuşmaları

Çağdaş Aydaş solo performans,

Cihan Tunceli, Erde Kaptan ve Orkestraları ve

Çağla & Özden Gençalp şarkılarıyla geceye renk
katacaklar.

Hüseyin Ağlamaz , Vasos Christodoulou, Serkan Soyalan ve Mustafa Özçelik birlikte Nazim Hikmet , Yannis Ritsos ve Can Yücel şiirlerinden oluşan bir şiir dinletisi sunacaklar. Şiirler eşliğinde ise İçim Ağlamaz dans sunumu yapacaktır.

Aynı Gökyüzü Altında adlı çalışmalarıyla barışın simgesi haline gelen sanatçılarımız Adamos Katsaniotis ve Yıltan Taşçı , Barış Şarkılarını seslendirerek müzik ziyafeti yaşatacaklardır.

Gecenin Sonunda tüm katılımcılarla el ele vererek barış mesajı verilecektir.

“Kardeşler, barış içinde ancak
derin derin soluk alır evren.

Tüm evren,
taşıyarak tüm düşlerini.

Kardeşler, uzatın ellerinizi.
Barış budur işte.”

Detaylı bilgi alabilmek veya stant alabilmek için lütfen bizi arayın.
Tel: 05338665757 – 05428516277

Nazenin Taşcıoğlu Şahali
CTP Kadın Örgütü Mağusa İlçe Başkanı
17 Eylül 2016