Gazimağusa Belediye Meclisi’nin, 7 Aralık 2017 tarihindeki toplantısında CTP’li üyelerin karşı çıkmasına rağmen, UBP,DP ve TKP-YG’li meclis üyelerinin oylarıyla, bir derneğin düzenlediği festival için 50 bin TL’lik bağış yapma kararı aldığını kamuoyuna üzüntüyle bildirmek isteriz. Söz konusu festivale, geçim derdine düşen halkımızdan toplanan vergilerle böylesi astronomik rakamın bir çırpıda verilmesi seçim öncesi siyasi bir rüşvet olduğunu siz değerli halkımıza aktarırız. Gazimağusa Belediyesi ciddi bir borç batağı altında olduğu bir dönemde, vergilerimizden toplanan parayı ne yapılacağı dahi belli olmayan etkinliklere dağıtması kesinlikle kabul edilemez bir durumdur.

Gazimağusa Belediyesi, İsmail Arter’in koltuğa oturmasının ardından ciddi bir borç batağına sürüklenmiştir. Ekonomik olarak şu anda çok zor günler geçiren Mağusa esnafı, İsmail Arter’in beceriksiz yönetim anlayışı nedeniyle belediyeye verdiği malların karşılığı olan ödemeyi 6 aydan fazla bir süredir alamamaktadır. Hatta bir kısım esnaf belediyeden olan uzun süreli alacağından dolayı belediyeye yeniden mal vermeyi reddetmektedir.

Yine, Gazimağusa Belediyesi’nde hizmet alımı kaleminden ödenen 150 kişi sigorta ve ihtiyat sandığı güvencelerinden yoksun çalıştırılmaya devam etmektedir. Bu emek sömürüsüne maalesef devletin ilgili bakanlığının ve ilgili devlet dairesinin de göz yumduğuna dikkat çekmek isteriz. Gazimağusa Belediyesi’nin ahvali bu durumdayken 50 bin TL’lik bu siyasi rüşvet halkımızın haysiyetine de ağır bir hakarettir. Gazimağusa Belediye Meclisi’nde İsmail Arter’e destek veren siyasi partilerin de bu yasa dışılık karşısında üç maymunu oynadıklarını, tüm yasa ve etik dışı icraatları görmezden geldiklerini bildirmek isteriz.

Gazimağusa Belediyesi’nin banka borçları bu denli büyürken, esnafa aylardır alacakları ödenmezken, belediyede güvencesiz olarak 150 insanımız çalıştırılırken, UBP, DP ve TKP-YG’nin desteğiyle bir derneğe bağışlanan 50 bin TL’nin kabul edilemez siyasi bir rüşvet olduğunu kamuoyuna bildiririz. Hızla Lefkoşa Belediyesi’nin durumuna gelen Gazimağusa Belediyesi’nde İsmail Arter’i artık aklı selim davranmaya davet ediyoruz.

CTP Mağusa İlçesi