Yıkıcı: Yeni Erenköy’ü de borçlanma batırdı!

CTP Yeni Erenköy Belediye Başkan Adayı Mesut Yıkıcı bugün yer aldığı televizyon programında beldenin sorunlarını ve adaylık sürecini kamuoyu ile paylaştı. Mevcut başkanın sadece belediyeyi borçlandırdığını söyleyen Yıkıcı, rakamlarla konuştu.

CTP Yeni Erenköy Belediye Başkan Adayı Mesut Yıkıcı bugün katıldığı televizyon programında adaylık sürecini ve Erenköy Belediyesi’nin durumunu değerlendirdi. Yıkıcı, Yeni Erenköy Belediyesi’nin mevcut başkan tarafından batırıldığını ifade ederek belediyenin yıllık bütçe gelirlerinin çok üzerinde borçlandırıldığını belirtti.

BELEDİYENİN 15 MİLYON BORCU VAR
Yeni Erenköy Belediyesi’nin devlet kurumlarına, piyasaya ve bankalara olan borcun 15 milyon TL’yi bulduğuna değinen Yıkıcı, mevcut belediye başkanı Özay Öykün’nün görev süresi boyunca belediyeyi borçlandırmaktan başka bir icraatta bulunmadığını vurguladı. Belediyenin KIB-TEK’e 2 milyon 700 bin, İhtiyat Sandığı’na 2 milyon 620 bin, Gelir Vergisi Dairesi’ne 1 milyon 928 bin, Sosyal Sigortalara 2 milyon 789 bin, Erenköy Kooperatifi’ndeki çek hesabında 1 milyon 500 bin TL borcu bulunduğunu açıklayan Yıkıcı, bunların yanında piyasaya olan borçlar ve bankalardan yapılan borçlanmalarla belediyenin yaklaşık 15 milyon liralık borç batağında olduğunu vurguladı.

EN BÜYÜK MAĞDURİYETİ PERSONEL YAŞIYOR
Tüm borçlanmalarla belediyenin gelir-gider dengesinin alt üst olduğunu belirten Yıkıcı, bu durumdan dolayı en büyük mağduriyeti belediye personelinin yaşadığını ve maaşlarının ne gün ödeneceğinin garantisinin olmadığı bir kurumda hizmet vermeye çalıştıklarını söyledi. Yıllardan beridir sosyal haklarından yoksun şekilde çalışan belediye personelinin daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmesi için gerekli altyapıya da sahip olmadığını belirten Yıkıcı, belediyenin güçlü bir personel yapısına sahip olmasına rağmen mevcut yönetim anlayışından dolayı halkın kaliteli hizmet alamadığına dikkati çekti.

TÜM ZORLUKLARI BİLEREK GÖREVE TALİP OLDUM
CTP Yeni Erenköy Belediye Başkan adayı Mesut Yıkıcı belediyenin mevcut mali yapısını ve zorluklarını bilerek bu göreve talip olduğunu ifade ederek kendisinin de mensubu olduğu partinin de belediyeyi bu kötü durumdan kurtaracak bilgi birikimi ve yerel yönetim anlayışına sahip olduğunu söyledi.
Mevcut Belediye Başkanı Özay Öykün’nün bölgede gezerek hakkında yalan yanlış propaganda yaptığına da değinen Yıkıcı, kendisinin ve partisinin kesinlikte belediyeyi düzlüğe çıkarmak adına hiçbir çalışanın işine son vermeyeceğini söyleyerek bu belediyeyi bu personel yapısı ile gelirlerini arttırarak düzlüğe çıkarmanın yolunun olduğunu belirtti.

GÜNÜNDE MAAŞ ÖDEYEN BELEDİYE
Kendilerinin göreve verilmesi ile birlikte döner sermaye kuruluşlarından gelen gelirleri arttırarak mali tabloyu dengeleyeceklerini ifade eden Yıkıcı, orta vadede çalışanlarına sosyal haklarını veren ve gününde maaş ödeyebilen bir Yeni Erenköy Belediyesi yaratacaklarını sözlerine ekledi.

DÖNER SERMAYE İŞLETMELERİ GELİR GETİRECEK YAPIYA KAVUŞTURULACAK
Belediyeye ait döner sermaye işletmelerinin bugün işletilemediğini savunan Yıkıcı, belediyenin maddi tablosunu düzeltebilmek için ilk önce belediye gelirlerinin mutlaka arttırılması gerektiğine ve bunun için de modern bir işletmecilik anlayışı ile döner sermaye kuruluşlarının çalıştırılmasının kaçınılmaz olduğuna işaret etti. Belediyeye ait petrol istasyonunun bir yıldan fazladır çalıştırılmadığına vurgu yapan Yıkıcı, belediye başkanının göz göre göre istasyonu batırdığını belirtti. Belediye plajı ve karavan tesislerinin sadece yaz aylarında hizmet verir durumda olduğuna da dikkat çeken Yıkıcı, gerekli alt yapının sağlanması ile bu tesislerin yıl boyunca hizmet verir duruma sokulacağını ifade etti.

GÜNEY SAHİLİNE PLAJ PROJESİ
Beldenin güney sahilini turizm ile buluşturmak ve belediyenin gelirlerini arttırmak adına güney sahiline plaj projesi düşündüklerini anlatan Yıkıcı, gerekli kaynakların yaratılmasıyla bu alanı da hem belde hem de ülke turizmine kazandırmayı planladıklarını ifade etti.

ZİYAMET-GELİNCİK KÖYÜNE DÜĞÜN SALONU
CTP Yeni Erenköy Belediye Başkan adayı Mesut Yıkıcı, Ziyamet ve gelincik köylerinde yaşayan halka hizmet verebilecek bir düğün salonu projelerinin olduğunu belirterek artık bu zamanda okul avlusunda düğün yapma mecburiyeti yaşayan halkı bu sıkıntıdan kurtaracaklarını da söyledi.