Oktay Kayalp ve ekibi, DAÜ’deki sendikalara ziyaret başlattı: “Gazimağusa ile DAÜ et ve tırnak gibidir”

Gazimağusa Belediye Başkanı ve CTP-BG Gazimağusa Belediye Başkan adayı Oktay Kayalp ile belediye meclis üyesi adayları, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ)’de örgütlü sendikalara ziyaret başlattı. İlk olarak akademik personelin örgütlü bulunduğu Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN) ziyaret edildi. Sendika Başkanı Tarık Timur ve yönetim kurulu üyeleriyle İşletme ve Ekonomi Fakültesi’ndeki toplantı odasında yapılan görüşmeye CTP-BG Gazimağusa milletvekili ve İlçe Başkanı Erkut Şahali de katıldı.

KAYALP: ORTAK YATIRIMLARLA MAĞUSA’DA ÇOK İŞ YAPTIK
Mağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp görüşmede yaptığı konuşmada, Gazimağusa ve DAÜ’nün et ve tırnak gibi iç içe geçtiğini, birinin başarıları ve gelişmişliğinin her iki kurumu da olumlu etkilediğini ifade ederek, DAÜ’nün demokratik ve özerk bir üniversite olarak gelişimine devam etmesi gerektiğini söyledi. Üniversitenin belediye hizmetlerinden ayrı düşünülemeyeceğini belirten Kayalp, 15 bin öğrencinin kenttaşlarımız olduğunu ve gittikleri ülkelerinde de ülkemizin doğal elçisi olduklarını söyledi. DAÜ’yle ortak yatırımlara imza attıklarını, kente sürekli su sağlayan Su Arıtma Tesisi’ni hayata geçirdiklerini söyleyen Kayalp, Kıbrıs’ta alanında en büyük tesis olan Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nin de DAÜ ile ortaklaşa yapıldığını söyledi. Bu yatırımların DAÜ ile Gazimağusa’nın et ve tırnak gibi olduğunu gösterdiğini ifade eden Kayalp, DAÜ-Sen ile de işbirliğine devam edeceklerini söyledi.

DAÜ-SEN BAŞKANI TARIK TİMUR
DAÜ-SEN Başkanı Tarık Timur da konuşmasında, CTP-BG heyetinin sendikalarını ziyaret etmesinden mutluluk duyduğunu ifade ederek, DAÜ’nün Gazimağusa’nın ayrılmaz bir parçası olduğunu, işbirliği yapmanın önemli olduğunu söyledi. DAÜ-SEN olarak belediyenin çalışmalarında işbirliği yaptıklarını ve katkıları olduğunu söyleyen Timur, üyelerinin çeşitli konularda Gazimağusa’ya katkı yaptığını, üyelerinden giden çalışmalara belediyenin açık olduğu için de memnun olduklarını belirtti.