CTP gelecek, Karpaz’ın da yıldızı parlayacak!

CTP’li belediye başkan adayları bölgelerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Dipkarpaz Belediye Başkan adayı Suphi Coşkun, Yenierenköy Belediye Başkan adayı Mesut Yıkıcı ve Büyükkonuk Belediye Başkan adayı Ahmet Sennaroğlu bölgelerinde vatandaşla buluştu. Bölgeye davet edilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar da vatandaşlarla bir araya gelip çalışma yaşamı, yerel işgücü istihdamının desteklenmesi çalışmaları ve Turizm Eğitim İstihdam Projesi hakkında bilgi verdi.

Neden aday olduklarını anlatan adaylar, 29 Haziran’da göreve geldiklerinde hayata geçirecekleri projelerini paylaştılar. Dipkarpaz; Büyükkonuk, Ziyamet, Gelincik, Derince ve Sipahi köylerini ziyaret eden adaylara İskele milletvekili Biray Hamzaoğulları ve ilçe örgütü yöneticileri eşlik etti. Bölgeye davet edilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar da vatandaşlarla bir araya gelip çalışma yaşamı, yerel işgücü istihdamının desteklenmesi çalışmaları ve Turizm Eğitim İstihdam Projesi hakkında bilgi verdi. Köy kahvelerinde vatandaşlarla buluşan CTP’li heyet hem hükümet icraatlarını anlattı hem de CTP’nin yerel yönetimler vizyonunu ortaya koydu. Güncel konular hakkında vatandaşın sorularını yanıtlayan ekibe ilgi yoğundu.

SUPHİ COŞKUN: EŞİTLİK VE KARDEŞLİK İÇİN…
Vatandaşlarla bir araya gelen CTP Dipkarpaz Belediye Başkan adayı Suphi Coşkun, “Dipkarpazlı da yıldızlı belediyeciliği hak ediyor diye yola çıktık ve tüm Dipkarpaz halkına adil ve eşit şekilde belediyecilik hizmeti vereceğiz” dedi.

MESUT YIKICI: MUTLU BİR YENİERENKÖY İÇİN…
CTP Yenierenköy Belediye Başkan adayı Mesut Yıkıcı ise vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, CTP’nin ‘Yıldızlı Belediyecilik’ anlayışı ile bölgede yaşayan herkese hak ettiği belediye hizmetlerini sağlamayı hedeflediğini, mutlu bir Yenierenköy beldesi yaratmak için çalışacaklarını söyledi. Yıkıcı, belediye hizmetlerini bölge halkını birleştirici bir unsur olarak kullanacaklarını vurguladı.

AHMET SENNAROĞLU: YILDIZLI EKO-TURİZM İÇİN…
Ziyaretlerde söz alan CTP Büyükkonuk Belediye Başkan adayı Ahmet Sennaroğlu ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar ile birlikte olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet yaşadığını söyledi. Büyükkonuk beldesinin eko-turizm alanında ülkede bir marka olduğuna işaret eden Sennaroğlu, CTP’nin yıldızlı belediyecilik anlayışı ile Büyükkonuk’u Doğu Akdeniz’in markalaşmış eko-turizm merkezlerinden birisi yapmayı ve bölge halkına yeni istihdam olanakları yaratmayı hedeflediklerini ifade etti.