CTP Gençlik’ten belediye çalışanlarına çağrı: Yalnız değilsiniz!

CTP Gençlik Örgütü Girne İlçe Başkanı Şehan Tomgüsehan, Girne Belediyesi’nde işten çıkarılmak istenen emekçilerle ilgili açıklama yaptı. Gençlik Örgütü, herhangi bir işten çıkarma durumunda bunun sorumlularıyla meydanda hesaplaşacaklarını söyleyerek çalışanların yanında olduklarını duyurdu.

Açıklama şöyle:
Siyaset ilmi ve yöneticilik kavramları tüm dünyada gelişip değişirken bizler bugün Girne’de yine köhnemiş bir siyasi akıl ile karşı karşıya kaldık. Ekmeğin bir kez daha silah yapılıp güneşin altında işleyen emekçilerin şakağına dayatıldığına tanık olduk. Bu eski intikamcı kafa, çeşitli yasaları, rakamları ve mevzuatları kendince yorumlamayıp pençelerini Girne’ye yıllardır hizmet veren emekçilere geçirmeye çalışmıştır.
Bugün işten durdurulma korkusu ile yatıp kalkan Girne Belediyesi çalışanları ve biz Cumhuriyetçi Türk Partisi Girne Gençlik Örgütü mensupları, bugün yaratmak istediğiniz sünnetçi korkusunu, belediye içinde yarattığınız ‘adamcılık’ tutumlarını hiçbir zaman görmezden gelmeyecektir. Olası bir işten durdurma veya iş şartlarının siyasi rant uğruna zorlaştırılmasına yönelik bir takım adımlar ile emekçilerin üstüne gitmeniz durumunda başta Sayın Nidai Güngördü ve işten çıkarma yapması için onu baskılayanlar bizleri meydanlarda karşılarında bulacaktır. Buradan tüm belediye çalışanlarına çağrımızdır. Yalnız değilsiniz! Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü sizinledir. Sesleriniz sesimiz, elleriniz elimiz, yüreğiniz yüreğimizdir!

Şehan Tomgüsehan
CTP Gençlik Örgütü Girne İlçe Başkanı