CTP’li LTB Meclis üyesi adayları ekonomi örgütlerini ziyaret etti

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin Lefkoşa Türk Belediyesi Meclis Üyesi adayları Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Yerel seçimlerin ele alındığı görüşmeye Genel Sekreter Erdoğan Sorakın, MYK üyeleri Fazilet Özdenefe, Feriha Tel ve Ürün Solyalı, Gençlik Örgütü Başkanı Bertu Dedeler ile belediye meclis üyesi adayları katıldı.

SORAKIN: TÜM SÜREÇLERİ ETKİLEYEN BİR SEÇİM
Genel Sekreter Erdoğan Sorakın, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin sadece belediye başkanlığı ve meclis üyeliği seçimi olmadığını, ülkedeki tüm süreçleri de etkileyen bir seçim olacağını dile getirdi. CTP’nin güçlü durmak zorunda olduğunu kaydeden Sorakın, hükümetin de aynı duruşu sergileyebilmesi açısından CTP’nin bu seçimden zaferle çıkması gerektiğini söyledi. Önlerinde zorlu bir süreç olduğunun altını çizen Sorakın, seçimlerin Kıbrıs Türk halkı açısından da büyük önem arz ettiğini vurguladı.

KANBER: SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN YARDIM ETMEYE HAZIRIZ
KTEZO Başkanı Mahmut Kanber de, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin yaşadığı sorunların unutulmaması gerektiğini, bu sorunları tüm Lefkoşa halkının yanı sıra Oda olarak da çektiklerini belirtti. Bu sorunların çözülmesi için LTB’ye yardım etmeye hazır olduklarını kaydeden Kanber, ortak çözümler bulmak için belediyeyle bazı projeler geliştirdiklerini ve bunu sürdürme amacında olduklarını ifade etti. Kanber, yerel yönetimlerin dünyada olduğu modelle kentin birinci sorumlusu olması gerektiğine inandıklarını, CTP’li adayların da bu konuda bilgili ve donanımlı olduklarını vurguladı.