Fellahoğlu: Batmış amiral gemisini karaya çektik, şimdi yüzdürme zamanı!

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı ve CTP-BG Lefkoşa Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ve belediye meclis üyesi adayları Anadolu Kültür ve Yaşatma Derneği, Çukurovalılar Dayanışma ve Kültür Derneği, Konyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği ve Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti. Fellahoğlu göreve geldiği 12 aylık dönemde yapılanları anlatarak yeni dönemde hayata geçireceği projeleri paylaştı.

Ziyaretlerde Kızılbaş ve Küçük Kaymaklı bölgesinin yol ve su sorunu, belediye personelinin durumu, Surlariçi bölgesinin sorunları ve şehirleşme, Dumlupınar ve Hamitköy bölgelerindeki yürüme alanları ve ilaçlama sistemleri hakkında konuşuldu.

ŞİMDİ YENİLENME ZAMANI
UBP ve DP yönetimindeki belediyenin ne hale geldiğinin daha dün gibi hatırlarda olduğunu vurgulayan Fellahoğlu, belediyeyi batıranlardan Lefkoşa halkıyla birlikte hesap soracağını, Lefkoşalı’ya bu çileleri çektirenlerin adalet önünde er geç hesap vereceklerini söyledi. Fellahoğlu, geriye dönük maaşların ödendiğini, belediyenin elindeki imkanlarla yolların onarılmaya çalışıldığını, bu kısa dönemde çevre düzenlemeleri yapıldığını, çemberlerin, parkların yenilendiğini ve Suriçi’ne yönelik projelerin teker teker hayat geçirilmeye başlandığını vurguladı. Bir yıllık normalleşme süresinin sona erdiğini, önümüzdeki dört yılın yenilenme dönemi olacağını ve yıldız bir Lefkoşa yaratacaklarını söyleyen Fellahoğlu, “Lefkoşalı bir yılda neler başardığımızı gördü. Gece yarılarına kadar çalışarak batmış bir belediyeyi çek yasağından çıkardık. Çalışanla omuz omuza verdik. Batmış olan amiral gemisini karaya çektik. Şimdi gemiyi tamir edip yeniden denize gönderme zamanı, bu gemiyi yüzdürme zamanı” dedi.