CTP-BG’nin Lefkoşa Türk Belediye Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ve Belediye Meclis üyesi adayları belediyeyi ve belediyeye ait fidanlığı ziyaret ederek çalışanlar ile görüştü.


Zor günler geçiren belediye çalışanlarını odalarında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Fellahoğlu, göreve geldiklerinde öncelikle belediye çalışanlarına sonra da Lefkoşalıya güven verecek bir yönetim anlayışı sergileyeceklerinin sözünü verdi.

Son iki dönemdir yaşananları kendisinin çok iyi bildiğine dikkat çeken Fellahoğlu, bu süreci belediye çalışanlarının yaşadığının altını çizerek artık bu kaderin değişeceğini söyledi. Belediyenin düşürülebileceği en dip noktaya düşürüldüğünü ifade eden Fellahoğlu, kendisinin ve ekibinin belediyeyi sürdürülebilirlilikten uzak bu yapıdan kurtarmak için kolları sıvadıklarını belirtti.

AHBAP-ÇAVUŞ İLİŞKİSİ BİTECEK

CTP-BG'nin yerel yönetimler vizyonunun ülkede bir marka olduğunu vurgulayan Fellahoğlu, partisinin yönettiği kurumlara gözü gibi baktığını, aldıkları sorumlulukların farkında olduklarını ve göreve geldiklerinde ahbap-çavuş ilişkisi ile değil yasaların rehberliğinde, belediyeyi adil bir şekilde yöneteceklerini sözlerine ekledi. Belediyenin son iki dönemde popülist yönetim anlayışı çerçevesinde ekonomik akıldan uzak birçok uygulamaya gittiğini söyleyen Fellahoğlu, yapılan borçlanmalar yüzünden belediyenin mali yapısının sürdürülebilir olmaktan çıktığını ifade ederek ilk işlerinin bunu düzeltmek olacağını söyledi.

CTP-BG LTB Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, belediyeyi içinden düşürüldüğü durumdan kurtarmak için belediye çalışanları ve halkla birlikte ele ele verip çalışacaklarının altını çizdi. Fellahoğlu, “14 ayda belediyeyi normalleştirme sürecini başlatacağız” dedi.

HAZİRAN 2014 LEFKOŞA’DA TARİHİ GÜN

Borç yapılanmasına gidilmesinin kaçınılmaz olduğuna değinen Fellahoğlu, borçlarından dolayı bankalara yatan devlet gelirinin Haziran 2014'te serbest kalacağını ve bu tarihin Lefkoşa için çok önemli bir tarih olduğunu söyledi. Bir yıl içinde tahsilat oranlarının yukarılara çekileceğini belirten Fellahoğlu, bunu halka hizmet götürerek yasaların rehberliğinde, alacakların taksitlendirilmesi gibi finansal enstrümanlar kullanılarak gerekli kolaylıkların sağlanmasıyla yapılacağının altını çizdi.

Kimsenin ekmek parasıyla oynamak gibi bir düşüncesinin olmadığını yineleyen Fellahoğlu, "İşe gelmeyenlerin dışında işten durdurma gibi bir niyetim yoktur. Zor günler yaşadınız, 8 Nisan'dan sonra belediyede iş disiplinini sağlayacağız. Herkes işe vaktinde gelip, vaktinde ayrılacak. Kimseye iltimas geçmeyeceğim. İşe gelen işleyerek maaşını alacak. İşe gelip işlemeden veya işe gelmeden maaş alma söz konusu olmayacak" dedi.