Emekçi kadınlar Girne Kadın Panayırı’nda buluştu

CTP Girne İlçesi’nin, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirdiği Emekçi Kadınlar Panayırı önceki gün Girne’de kuruldu. “Tezgahımız emek dokuduğumuz gelecek” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte, kadınlar kurulan elliyi aşkın stantta ürünlerini halka sundu. Çeşitli el işlerinin de sergilendiği panayırda gün boyu etkinlikler düzenlendi.

Sivil toplum örgütlerinin de katıldığı panayırda, Kanser Hastalarına Yardım Derneği, Yeşil Barış Hareketi, Altın Patiler Derneği de yer aldı. Gönüllü ekipler tarfından sunulan gösterilerde Dikmen Gençlik Merkezi Halk Dansları ekibi, Kıbrıs Halk Dansları Küçükler Folklör ekibi, Nev Çocuk Fitness gösterisi, Serdar Tuksal konseri ve Montessori Okulu çocuklar için yüz boyama ve seramik yapma etkinlikleri gerçekleştirildi.

AKANSOY: YÜZLERCE ZİYARETÇİYİ KADINLARLA BULUŞTURDUK
CTP Girne İlçe Sekreteri Huri Akansoy, Girne halkına ve kadınlarına teşekkür ettiği konuşmasında panayırın amacı hakkında da bilgi verdi. Akansoy şöyle konuştu: “Ekonomik özgürlük kadınların yaşamlarında önemli unsurlar biri. Üreten kadınlara katkı sağlamak ve kadınların eşitlik mücadelesini selamlamak amacıyla bu yılki panayırımızı da gerçekleştirdik. Kadın emeğinin görünür kılınması ve bunun ekonomik bir değere dönüşmesini sağlamak ülkedeki her bireyin görevidir. Bu yıl diğer yıllara oranla çok daha büyük bir organizasyonu başarıyla tamamladık. Yüzlerce ziyaretçi bölgeli emekçi kadınların ürettiklerini yakından görme şansı yakaladı. Katkı koyan herkese bir kez daha teşekkür ederim. Yaşasın örgütlü kadın mücadelesi!”