Tabiplerden Fellahoğlu’na “kocaman teşekkür”

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Lefkoşa Başkan adayı Kadri Fellahoğlu ve belediye meclis üyesi adayları, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’ni ziyaret ettiler. Filiz Besim başkanlığındaki Kıbrıs Türk Tabipler Birliği Yönetim Kurulu, LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu’na tam destek verdi. Besim, “Bu kadar donanımlı ve enerjik bir kadroya sahip olduğu için, Başkan Fellahoğlu’na kocaman bir teşekkür” dedi.

SAĞLIK TARAMASI
Yaklaşık bir yıl önce göreve geldiğinde ateşten bir gömlek giydiğini hatırlatan LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, “Bu ateşten gömleği söndüreceğiz. Belediyeciliği burada öğrendik. Belediyecilik ödevdir, görevdir, gönül işidir, ekip işidir. Verimli projeler, akılcı çözümler ve sürdürülebilir yatırımlarla Lefkoşa’yı yaşanabilir, yıldızlı belediyeler arasına koyacağız” dedi. “Bir yıllık süre içerisinde birçok ilki gerçekleştirdik” diyen Fellahoğlu, “Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içerisinde Lefkoşa’da sağlık taraması yaptık. Aşısız çocuklar tespit edilip, aşılandı. Hamile kadınlar tespit edilip, kontrole gitmeyenler kontrollere başlatıldı. Özürlüler tespit edilip, kayıt altına alındı” dedi.

GIDA KONTROLLERİ
Gıda kontrollerine de büyük önem verdiklerini vurgulayan CTP-BG Lefkoşa Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, “Su şebekeleri ve su satışı yapan firmalardan sürekli numuneler alındı ve Devlet Laboratuvarı’nda yapılan tahlil sonuçları kamuoyu ile paylaşıldı. Dört ekip her gün gıda denetimine çıktı. 45 restoran kapatıldı” dedi ve Hal Yasası ile Gıda Güvenliği Yasası’nın takipçisi olduklarını vurguladı.

BİRLİKTE ÇALIŞALIM
“Toplumun sorunları bizim sorunlarımız. Sağlık önemli, ama ayrıştırma yapmamız imkansız” diyen Kıbrıs Türk Tabipler Birliği Başkanı Filiz Besim, çöp; biyolojik ilaçlama; Gıda Yasası; Hal Yasası; engelliler; hareket (bisiklet yolları) ve hayvanlar konularına değindi. Besim, “Gıda Yasası ve Hal Yasası gibi konularda birlikte çalışalım, baskı unsuru olalım. Biz sizlerin gönüllü danışmanlarınızız” dedi.