CTP Gençlik kızılçam ağaçları için ihbarda bulundu

Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü Yönetim Kurulu üyeleri, Gazimağusa Belediyesi’nin kestiği 17 kızılçam ağacı için bugün Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne giderek ihbarda bulundu. Mağusa Liman yolundaki Vakıf Bank yanındaki kızılçam ağaçlarının kesimi ile ilgili şikayette bulunan CTP Gençlik Örgütü üyeleri, bu katliamı yapan ve yaptıran faillerin bir an önce bulunup gerekenin yapılmasını talep ettiler.

Ağaçları kesenler hakkında yapılan şikayette, CTP Gençlik Örgütü Genel Sekreteri Semih Kolozali, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Emine Yüksel ve Mağusa İlçe Başkanı Hüseyin Aranır hazır bulundu. Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde bir açıklama yapan İlçe Başkanı Hüseyin Aranır, Mağusa’nın kalbindeki yıllanmış kızılçam ağaçlarının keyfi katliamına sessiz kalmayarak ekolojik dengeye sahip çıkan, yeşili koruyan, çevreye önem veren yeni bir nesil yaratma hedefiyle bu ihbarı gerçekleştirdiklerini söyledi. Aranır, CTP Gençlik Örgütü olarak Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne yaptıkları ihbarın takipçisi olacaklarını, sonuçları da alır almaz kamuoyuyla paylaşacaklarını dile getirdi.

NÜKLEER SANTRAL HER CANLIYI OLUMSUZ ETKİLEYECEK!
Gençlik Örgütü ayrıca Mersin Akkuyu’da yapılması planlanan nükleer santralin yaşayan her canlıyı olumsuz etkileyeceğini söyleyerek santralin kurulmasına kesinlikle karşı olduklarını belirtti. Örgüt adına konuşma yapan Hüseyin Aranır, açılması planlanan santralin Mersin şehir merkezine nispeten Kıbrıs adasına daha yakın olduğunu dile getirdi. Aranır, yaşanacak herhangi olumsuz bir durumun adaya etkisinin daha fazla olacağını kaydetti. Çevreyi, denizi ve yaşayan bütün canlıları olumsuz etkileyebilecek olması bu nükleer santralin kurulmaması gerektiğinin en önemli göstergesi olduğunun altını çizdi. Aranır, “Teknolojinin gelişmesi ile birlikte alternatif enerji kaynaklarının kullanımının artması öncelikli tercihimiz olmalıdır” dedi.