Erhürman: Halkın parçalanıp bölünmesine izin vermeyeceğiz!

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Genel Merkez’de yaptığı açıklamada, halkın parçalanıp bölünmesine izin vermeyeceklerini vurguladı.

Sonuçların çıkmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erhürman’ı partililer alkışlar eşliğinde karşıladı. Erhürman muhtemelen yarından sonra parti meclisinin toplanarak, seçim sonuçlarının değerlendireceklerini kaydetti.
Erhürman’ın açıklaması şöyle: “Seçimin sonucu aşağı yukarı belli oldu, ikinci tura çıkan iki aday belli oldu. Kıbrıs Türk halk iradesini ortaya koydu. Saygı duyuyoruz. CTP, önümüzdeki 5 yıllık sürecin zorlu bir süreç olduğunun farkındadır. İçerde ve dışarda sorunlar vardır. Bu dönemde halkın bölünmesine parçalanmasına müsaade etmeyeceğiz. CTP kurumları olan, 50 yıllık kurumsal bir partidir, muhtemelen yarından sonra parti meclisimiz toplanacak, seçimin sonucunu değerlendirecek. Bu akşamın galibi olan adayları tebrik ederiz. CTP, halkın önünün kapatılmasına, halkın bölünüp parçalanmasına izin vermeyeceğiz.”